Abarth rozpoczyna nową erę wprowadzając elektrycznego Abarth 500e

Marka Abarth rozpoczyna nową erę, prezentując w pełni elektrycznego Nowego Abartha 500e, który wzbogaca gamę modelową, a także wchodząc na rynek brazylijski z udaną premierą nowego Abartha Pulse.

     

Nowy Abarth 500e

Nowy Abarth 500e to najbardziej responsywny i ekscytujący Abarth do jazdy miejskiej oraz najszybszy i najprzyjemniejszy w prowadzeniu podczas wycieczek poza miasto. Krótko mówiąc, jest jeszcze bardziej „abarthowski” niż kiedykolwiek wcześniej. Architektura elektryczna działa lepiej niż tradycyjny napęd z silnikiem benzynowym, dzięki lepszemu rozkładowi masy, wyższemu momentowi obrotowemu i szerszemu rozstawowi osi.

Napęd elektryczny to doskonała technologia, która zwiększa wrażenia z jazdy i zapewnia większy „sprint”, lepszą równowagę, większą stabilność oraz lepszą przyczepność do drogi. W skrócie, dla Abartha elektryfikacja oznacza większą przyjemność czerpaną z jazdy i większą konkurencyjność. Patrząc pod innym kątem, elektryfikacja to nie tylko poszukiwanie bardziej ekologicznych rozwiązań, ale również synonim czystej i hardcorowej zabawy.

Olivier Francois, dyrektor generalny marek FIAT i Abarth i globalny dyrektor marketingu Grupy Stellantis, powiedział:

    „Dzisiejsza premiera to kolejny kamień milowy w historii Abartha: jednocześnie prezentujemy w Europie pierwszego elektrycznego Abartha, opartego na Nowym Fiacie 500, i wprowadzamy markę na brazylijski rynek wraz z nowym Abarthem Pulse. Nowy Abarth 500e to jedna z najbardziej ekscytujących premier w historii marki: wspaniały nowy element gamy Abartha. Lubię myśleć o fanach Abartha jako o rodzinie, zatem będą zaangażowani w każdy etap naszej podróży ku elektryfikacji”.

Francois dodał jeszcze:

   „Możecie zapytać ‘dlaczego elektryczny?’. Cóż, w zasadzie osiągi od zawsze są podstawą naszych działań: w istocie, każda zmiana wprowadzona w samochodach Abartha ma na celu uzyskanie jak najlepszych osiągów podczas jazdy. Taką właśnie filozofię przyjął nasz założyciel, Carlo Abarth. Zatem z tego punktu widzenia nic się nie zmieniło: lepsze przyspieszenie, lepsze właściwości jezdne, więcej adrenaliny i zabawy za kierownicą. I jeszcze legendarny znak rozpoznawczy Abartha: jego dźwięk. Wszystkie te elementy wspierają naszą drogę w kierunku bardziej globalnej obecności marki: Nowy Abarth Pulse w Brazylii to pierwszy etap, następnie przyjdzie czas na etap drugi, wtedy Nowy Abarth 500e dotrze na rynki poza Europą, m.in. do Japonii i Brazylii. Złóżcie to w jedną całość, a otrzymacie to, co nazywamy jeszcze doskonalszym Abarthem niż kiedykolwiek!”.