Alfa Romeo Giulia i Stelvio z okazji 100-lecia kultowej wersji Quadrifoglio

Alfa Romeo oddaje hołd legendzie Quadrifoglio: 100 ekskluzywnych samochodów i obchody w miejscu, gdzie rozpoczęła się cała historia – na Sycylii, w miejscach rozgrywania się rajdu Targa Florio. 15 kwietnia 2023 roku minie 100 lat od momentu, gdy symbol Quadrifoglio Alfy Romeo zadebiutował na wyścigowej wersji modelu RL podczas XIV edycji Targa Florio.

     

Nowe Alfy Romeo Quadrifoglio 100th Anniversario

To właśnie w tę wyjątkową rocznicę Alfa Romeo prezentuje nowe Giulię i Stelvio Quadrifoglio w ekskluzywnej, jubileuszowej edycji „Quadrifoglio 100th Anniversario”. Ta limitowana do zaledwie 100 sztuk (zarówno w przypadku Giulii, jak i Stelvio) seria specjalna jest wynikiem stuletnich badań nad doskonałością techniczną, prowadzonych w samochodach wyścigowych oraz tych produkowanych seryjnie. Kultowy charakter, czystość techniczna i technologia łączą się ze sobą, plasując te samochody na szczycie swoich segmentów, a to za sprawą wzorcowych w swojej klasie właściwości jezdnych i stosunku mocy do masy, zapewniających bezpośrednie i wciągające, jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy Alfą Romeo. W edycji tej pojawia się wiele nowości: jubileuszowe logotypy, ekskluzywne elementy stylistyczne i wiele technologii dzięki matrycowym reflektorom adaptacyjnym full LED i nowemu cyfrowemu zestawowi wskaźników o „teleskopowej” konstrukcji.

Aby uczcić stulecie czystej sportowej elegancji, Quadrifoglio powraca do swojej ojczyzny, na Sycylię. To właśnie tę wyspę wybrała marka Alfa Romeo jako tło dla pamiątkowej sesji zdjęciowej, która oprócz tradycji, podkreśla włoskie „Wielkie Piękno” i pochodzenie „Made in Italy”. To podróż, która po stu latach nie kończy się, lecz wciąż odradza się na nowo, przenosząc oba modele ze logotypem Quadrifoglio w świetlaną przyszłość, będącą wyrazem hołdu dla sukcesów z przeszłości.