Audi Q4 e-tron wyznacza standardy w zakresie wnętrza i systemów obsługi

Wnętrze tego w pełni elektrycznego kompaktowego modelu Audi, dalece wykracza poza dzisiejsze ograniczenia tej klasy pojazdów – oferuje przestrzeń niczym samochody klasy luksusowej. Nową jakością charakteryzuje się też cała koncepcja wyświetlaczy i ekranów: wyświetlacz danych na szybie w polu widzenia kierowcy – augmented reality head-up display, wprowadza elementy rzeczywistości rozszerzonej, łącząc w ten ze sobą sposób świat rzeczywisty i wirtualny. Ekran systemu MMI ma teraz przekątną aż do 11,6 cala (w opcji pod koniec roku).

        

Audi Q4 e-tron

Symbolem ukierunkowania nowego elektrycznego modelu w przyszłość, jest też nowa generacja kierownic z polami dotykowymi. Jeśli chodzi o schowki, Audi Q4 e-tron może pochwalić się blisko 25 litrami łącznej ich pojemności. Nowatorskim rozwiązaniem są uchwyty do butelek umieszczone w górnej partii drzwi. Przestronna i progresywna stylistyka wnętrza pozwala kierowcy i pasażerom poczuć się niczym w zupełnie nowej erze technologicznej.

Nowe, przemyślane rozwiązania: implementacja wyposażenia

Audi Q4 e-tron to prawdziwy allrounder: niezależny towarzysz podróży – zarówno tych codziennych, jak i rekreacyjnych. Pod każdym względem nadaje się do pełnienia funkcji podstawowego pojazdu w rodzinie. Dzięki 4590 mm długości, 1865 mm szerokości i 1613 mm wysokości, Q4 e-tron pod względem wymiarów plasuje się w segmencie większych kompaktowych SUV-ów. Architektura modułowej płyty dla pojazdów elektrycznych (MEB), na której bazuje ten kompaktowy, elektryczny SUV, daje jednak możliwość zupełnie nowego podziału przestrzeni. Przedni zwis ma zaledwie 86 cm, ale rozstaw osi wynosi za to aż całe 2,76 m – jeszcze więcej niż w segmencie średnich SUV-ów. Powstałe na tej bazie wnętrze mierzące 1,83 m, jest równie długie jak w dużych SUV-ach klasy luksusowej.