Auto-Testy Skoda Octavia RS iV czyli test sportowej hybrydy

Jak praktycznie każda kolejna Skoda Octavia i nowa odsłona doczekała się wersji RS. Ba! I to nie jednej. Czeski producent oferuje nam “sportowe trio” czyli 3 rodzaje nowej Skody Octavii RS, ale w poniższym teście skupimy się na wersji Skoda Octavia RS iV.

Jest wersja z 2 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 245 KM, jest Diesel o pojemności 2 litrów, który ma najmniej mocy bo „tylko” 200KM, ale nadrabia napędem na 4 koła. Ostatnia z proponowanych wersji to Skoda Octavia RS iV, czyli hybryda plug in z mocą systemową rzędu 245 KM, czyli tyle samo co w wersji benzynowej. Czy jest to dobre rozwiązanie? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

        

Skoda Octavia RS iV – czym się różni?

Po pierwsze zacznijmy od tego, iż różnic pomiędzy wersją standardową, a wersją RS nie widać zbyt wiele, o ile się dobrze nie przyglądamy. Drobne zmiany, jak inne zderzaki z nakładkami, czarny grill z logiem RS oraz większe felgi to niewielkie zmiany. Różnica jest jednak ogromna. Samochód dzięki temu wygląda masywniej. Jednak najważniejsze, że laik nadal jest w stanie nie odróżnić tych wersji.