Autonomiczne Audi Elaine w Audi City w Warszawie

Podczas frankfurckiej wystawy motoryzacyjnej IAA w roku 2017, koncern z Ingolstadt pośród wielu innych nowości przedstawił Audi Elaine – koncepcyjny pojazd pokazujący, jak wg. Audi rozwijać się będzie w przyszłości jazda autonomiczna. Dziś wiadomo, że Audi Elaine stało się bazą dla rozwoju koncepcji drugiego w gamie modelowej czterech pierścieni w pełni elektrycznego modelu: Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w roku przyszłym.

Audi Elaine
Audi Elaine

Audi Elaine to elektrycznie napędzany, koncepcyjny SUV-Coupé umożliwiający w pełni automatyczną jazdę – w określonych okolicznościach również bez kierowcy na pokładzie. Przykład: Kierowca parkuje swoje Audi w wydzielonym obszarze (w tzw. strefie przekazania). Stamtąd samochód samodzielnie i bez kierowcy wjeżdża na wielopoziomowy parking z ofertą różnorodnych usług, np. z myjnią, punktem odbioru paczek kurierskich, stacją benzynową czy stacją ładującą. Dzięki Audi AI, samochód wszystkie te sprawy załatwia samodzielnie.

23-calowe koła o bardzo technicznym wyglądzie podkreślają mocno trzymającą się drogi sylwetkę samochodu. Długość pojazdu – 4,9 m, jego szerokość 1,98 m, wysokość 1,53 m i rozstaw osi 2,93 m, stawiają Audi Elaine w segmencie C, blisko Audi A7. Wnętrze auta jest jasne i zaprojektowane z myślą o prostocie. Poszczególne funkcje są klarownie przedstawione, a liczba elementów sterujących znacznie zmniejszona. 320 kW mocy, która w trybie „boost” może być zwiększona nawet do 370 kW, zapewnia mu odpowiednie przyspieszenie. Od 0 do 100 km/h Audi Elaine przyspiesza w zaledwie 4,5 sekundy. Pojemność akumulatora – 95 kWh – sprawia, że jego zasięg na jednym ładowaniu to ponad 500 km (wg. założeń cyklu testowego NEDC).

Audi Elaine
Audi Elaine

„Audi Elaine jest koncepcją, na podstawie której powstał drugi w naszej gamie modelowej w pełni elektryczny samochód, Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w przyszłym roku” – mówi Przemysław Schwarz, dyrektor marketingu Audi. „W związku z tym odwiedziny Audi Elaine w Warszawie, gdzie zostanie zaprezentowane w salonie Audi City, są dla nas niezmiernie ważne. Samochód ten bowiem jasno pokazuje w którą stronę stylistycznie i technicznie podąża marka Audi.”

Audi City to najnowsza koncepcja czterech pierścieni związana z prezentacją i sprzedażą samochodów. Ten istniejący w rzeczywistości, a mimo to wirtualny salon, prezentuje w cyfrowej formie całą paletę modelową Audi, a dodatkowo zapewnia osobistego doradcę i obsługę na najwyższym poziomie. Koncepcja salonu łączy zalety tradycyjnej sprzedaży, z całą gamą cyfrowych innowacji. Audi City lokalizowane są w najbardziej prestiżowych miejscach światowych metropolii – w przypadku Warszawy jest to Plac Trzech Krzyży.

Audi Elaine
Audi Elaine

Warszawski salon Audi City to dwa piętra o łącznej powierzchni 530 m2. Centralnym elementem salonu są dwa specjalne pomieszczenia, tzw. Customer Private Lounge i jedna otwarta przestrzeń – Customer Lounge, w których zamontowano najnowsze wersje ekranów o przekątnej 98 cali z funkcjonalnością wirtualnej rzeczywistości (VR), na których klienci, mając do wyboru miliony możliwości, mogą skonfigurować samochód swoich marzeń.

Infolinia
(71) 377 74 44
pn-pt: 8:00-16:00
Czat z doradcą
Porozmawiaj
online
Zapytanie ofertowe

Wybierz pojazd i rodzaj finansowania

Partnerzy AutoEFL