Bentayga EWB – nowy poziom komfortu od marki Bentley

Bentley Motors wprowadza na rynek nowego luksusowego SUV’a. Bentayga EWB (Extend Wheelbase) to kolejna interpretacja najlepiej sprzedającego się modelu firmy, wyposażona w innowacyjne technologie poprawiające komfort pasażerów. Przestronne, luksusowe wnętrze, najnowocześniejsze fotele, wysokie osiągi, wyjątkowy design oraz 24 miliardy opcji wykończenia gwarantują najlepsze doświadczenia podczas każdej podróży. Samochód pojawi się na rynku w IV kwartale 2022 roku.

        

Bentley Bentayga EWB

W 2021 r. Bentley osiągnął rekordową sprzedaż 14 659 samochodów, co stanowi wzrost o 31% w stosunku do roku poprzedniego. Aż jedna trzecia zysków firmy pochodziła ze sprzedaży luksusowego SUV’a – Bentaygi. Odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających klientów, brytyjski producent zdecydował się na wprowadzenie na rynek nowej wersji swojego Grand Tourera, który stał się punktem odniesienia dla innych samochodów z tego segmentu. Bentayga EWB nawiązuje także do cieszącego się dużą popularnością modelu Bentley Mulsanne, odwzorowując przy tym wyjątkowy charakter marki Bentley: najwyższe osiągi, znakomite rękodzieło oraz nieskończone możliwości personalizacji.

Samochód skupiony na komforcie

Najnowsza propozycja brytyjskiego producenta bazuje na modelu Bentley Bentayga drugiej generacji. EWB jest dłuższa aż o 18 cm, a rozstaw osi rozciągnął się z 2992 mm do 3175 mm, dzięki czemu samochód zyskuje znaczną ilość miejsca w tylnej części kabiny, tworząc wyjątkowo luksusową przestrzeń.