BMW Concept 4 na 68. Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie

BMW Concept 4 na 68. Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie prezentuje nowatorską interpretację pierwotnego DNA marki BMW: fascynujące coupe w swojej najbardziej ekscytującej formie.


„BMW Concept 4 uosabia estetyczną esencję marki BMW: łączy ono idealne proporcje z przejrzystą, precyzyjną stylistyką” – mówi Adrian van Hooydonk, szef działu designu BMW Group.

Przód – nowa twarz serii 4

BMW Concept 4 w sposób typowy dla aut sportowych jest zawieszone płasko nad jezdnią. Pełna charakteru atrapa chłodnicy, wyraźne wloty powietrza i ściśle wyprofilowane powierzchnie podkreślają dynamiczny charakter samochodu.

Absolutnym hitem i centralnym elementem stylistyki przodu jest przyciągająca wzrok, pionowa podwójna atrapa chłodnicy. „Ten element od zawsze stanowi symbol marki. BMW Concept 4 z pewnością siebie i klasą wysuwa ją na pierwszy plan w stylu, jakiego nie widzieliśmy dotychczas w żadnym innym pojeździe. W ten sposób BMW Concept 4 pozwala również poznać wyrazistą twarz serii 4” – mówi Domagoj Dukec, szef działu designu BMW. Pionowa atrapa chłodnicy nie tylko doskonale wpisuje się w proporcje przodu, ale także w tradycję marki. Swoim kształtem i wzornictwem nawiązuje ona do legendarnych klasyków, takich jak BMW 328 czy BMW 3.0 CSi, odwołując się w ten sposób do długiej i pełnej sukcesów historii samochodów coupé BMW.

Przy bliższym przyjrzeniu się atrapa chłodnicy ukazuje wyrafinowane detale: w grillu znajdują się poziome elementy dekoracyjne ze szlifem fasetkowym. W ekscytujący sposób kontrastują one z dynamiczną stylistyką przodu oraz nadają atrapie chłodnicy głębię i ekskluzywność. Wyjątkowym elementem jest struktura wewnątrz atrapy chłodnicy i wlotów powietrza, która składa się z wielu małych, połączonych ze sobą cyfr „4”.