BMW iX3 – pierwszy, w pełni elektryczny model BMW

BMW iX3 łączy w sobie radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin z typowym sportowym charakterem BMW oraz komfortem i wszechstronną funkcjonalnością i przestrzenią popularnego modelu BMW X3. Wraz z nowym modelem BMW Group konsekwentnie kontynuuje ofensywę w segmencie pojazdów ze zelektryfikowanymi układami napędowymi określoną w strategii NUMBER ONE > NEXT. Po raz pierwszy kompetencje technologiczne z rozwoju samochodów BMW i zostały wykorzystane w modelu BMW z napędem czysto elektrycznym należącym do podstawowej marki BMW.

        

BMW iX3

Nowe BMW iX3 jest odzwierciedleniem strategii „Power of Choice”, poprzez którą BMW Group uwzględnia indywidualne oczekiwania klientów oraz obowiązujące ramy prawne na całym świecie. BMW X3 będzie pierwszym modelem oferowanym zarówno z wysoce wydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, jak i w wersji hybrydowej plug-in oraz z napędem stricte elektrycznym. Nowe BMW iX3 wejdzie na rynek jeszcze w 2020 roku, a jego sprzedaż rozpocznie się w Chinach. To będzie pierwszy model tej marki produkowany w chińskich zakładach produkcyjnych joint venture BMW Brillance Automotive w Shenyang i przeznaczony do sprzedaży na całym świecie.

Nowe BMW iX3 zawdzięcza swój pionierski charakter unikalnemu połączeniu wydajności silnika elektrycznego, zoptymalizowanej gęstości energii akumulatora wysokonapięciowego oraz dużej mocy ładowania. Jest to rezultat wielu lat konsekwentnej pracy rozwojowej BMW Group w dziedzinie elektromobilności. Postęp, jaki dokonał się od momentu wprowadzenia na rynek obecnego BMW i3, umożliwił zwiększenie zasięgu technologii BMW eDrive piątej generacji poprzez inteligentne poprawianie wydajności, a tym samym rezygnację z nieproporcjonalnie dużych akumulatorów mających negatywny wpływ na masę pojazdu, dynamikę jazdy i zużycie energii.

Premiera technologii BMW eDrive piątej generacji

Debiut nowego BMW iX3 jest jednocześnie premierą technologii BMW eDrive piątej generacji. Silnik elektryczny, elektronika mocy, technologia ładowania i akumulator wysokonapięciowy w ich najnowszych wersjach stanowią znaczący postęp w zakresie charakterystyki mocy, zużycia energii i zasięgu. Te elementy opracowane przez BMW Group od 2021 roku będą również stosowane w modelach BMW iNEXT i BMW i4. Dzięki tym cechom nowe BMW iX3 stanowi zarówno nowoczesną, jak i adekwatną do dzisiejszych czasów ofertę w segmencie samochodów elektrycznych. Technologia BMW eDrive piątej generacji osiągnęła wyjątkowo wysoki poziom dojrzałości w stosunku do konkurencji, oferując tym samym doskonałe warunki do ekonomicznego i zrównoważonego zastosowania w modelach wielkoseryjnych. Jednocześnie wysoka atrakcyjność koncepcji pojazdu odpowiada rosnącemu na całym świecie zapotrzebowaniu na samochody elektryczne klasy premium. Tak więc nowe BMW iX3 pojawia się w idealnym czasie.