BMW M2 by FUTURA 2000

W ramach rozwoju BMW Individual BMW M GmbH prezentuje najnowszą kooperację: wieloetapowy projekt ze światowej sławy współczesnym artystą FUTURA 2000. Współpraca rozpocznie się na targach sztuki Frieze Los Angeles 2020, które są od wielu lat partnerem BMW. Znany ze swoich kolorów, koncentrycznych kształtów i kinetycznych kompozycji FUTURA 2000 nada trzem ekskluzywnym BMW M2 Competition unikatowy wygląd i zaprojektuje limitowaną edycję BMW M2 Competition, która będzie dostępna od czerwca 2020 roku. Jedno z ręcznie malowanych BMW M2 by FUTURA 2000 będzie miało swoją światową premierę w dniach 13-16 lutego podczas drugiej edycji Frieze Los Angeles w Paramount Pictures Studios w Hollywood.

     
„BMW M2 Competition jest dynamiczne, ekstrawertyczne i w przyjemny sposób prowokujące. To dla mnie wielki zaszczyt nadać temu samochodowi nieco więcej ekstrawagancji,” mówi FUTURA 2000. Markus Flasch, prezes BMW M GmbH, dodaje: „Jesteśmy bardzo dumni z pozyskania do współpracy światowej sławy artysty takiego jak FUTURA 2000. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, rezultatów pracy FUTURA 2000 nad trzema unikatowymi M2 Competition, i już czekam na bazującą na tym limitowaną edycję, która będzie dostępna dla naszych klientów. Futura ze swoim unikalnym, konstruktywnie buntowniczym stylem doskonale pasuje do młodego »dzikusa«, jakim jest BMW M2 Competition”.

Unikalne BMW M2 by FUTURA 2000 zostały przerobione przez artystę zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Limitowane egzemplarze seryjne są również opatrzone jego odręczną sygnaturą. Listwy ozdobne na desce rozdzielczej i konsoli środkowej mają specjalną i indywidualną dla każdego pojazdu stylistykę FUTURA 2000. Dwukolorowe fotele sportowe M ze skórą Dakota w kolorze czarnym i kości słoniowej mają kontrastujące stebnowanie w kolorze polarnego błękitu. Ponadto w pakiecie wewnętrznym znajduje się kierownica sportowa M obszyta Alcantarą z szarym oznaczeniem na godzinie 12:00 oraz specjalne listwy progowe z numerem seryjnym limitowanej edycji i podpisem Futury. Na zewnątrz BMW M2 Edition zaprojektowane przez FUTURA 2000* można rozpoznać po lakierowanych powierzchniach pasa przedniego i tylnego oraz progów. Oprócz tego samochód wyposażony jest w 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w matowym kolorze Jet Black.