BMW M5 CS staje się GTR dzięki Manhart Performance

635 KM i 750 Nm. To coś, co brzmi jak dane dotyczące osiągów rasowego samochodu sportowego, a to w rzeczywistości katalogowe dane BMW M5 CS. No ale to nadal można ulepszyć, więc powstał …

     

MANHART MH5 GTR

Cóż, jest to oczywiście bez wątpienia prawdziwy samochód sportowy, ale dość nietypowy. W końcu ten wysoce ekskluzywny model specjalny posiada również praktyczne nadwozie sedana klasy wyższej średniej, a więc w zasadzie jest również odpowiednim towarzyszem codziennego życia, a nawet wakacyjnych podróży.

Pomimo bardzo dużej mocy 4,4-litrowego biturbo V8, jednostka napędowa S63 oferuje ogromny potencjał optymalizacji w zakresie wydajności. MANHART Performance imponująco to udowadnia: w postaci limitowanej edycji MH5 GTR właśnie na bazie CS.

Specjaliści od tuningu BMW z Wuppertalu imponująco zwiększają moc za pomocą autorskiego karbonowego wlotu powietrza i sprawdzonej pomocniczej jednostki sterującej MHtronik, co przekłada się na moc 788 KM i 935 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które widnieją w karcie katalogowej MH5 GTR.