BMW prezentuje w Las Vegas BMW i Vision Dee

BMW Group prezentuje na targach Consumer Electronics Show (CES) 2023 w Las Vegas swoją wizję przyszłych doświadczeń cyfrowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu.

     

BMW i Vision Dee

BMW i Vision Dee to futurystyczna limuzyna klasy średniej w nowym, minimalistycznym języku stylistycznym. „Dee” oznacza Digital Emotional Experience – i to jest właśnie jego cel: stworzenie w przyszłości jeszcze silniejszej więzi między ludźmi a ich samochodami. Przyszłe funkcje cyfrowe będą wykraczać daleko poza znany nam dziś poziom sterowania głosem i systemów wspomagających kierowcę.

Wyświetlacz BMW Head‑Up rozciąga się na całą szerokość przedniej szyby, dając przedsmak samochodów kolejnej generacji. Od 2025 roku ta innowacja będzie oferowana w modelach Nowej Klasy.

   – Wraz z BMW i Vision Dee pokazujemy, jakie możliwości daje połączenie sprzętu i oprogramowania. W ten sposób jesteśmy w stanie wykorzystać pełny potencjał cyfryzacji, aby przekształcić samochód w inteligentnego kompana. To jest przyszłość producentów samochodów – a także przyszłość BMW: połączenie wirtualnych doświadczeń z prawdziwą radością z jazdy – mówi Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG. – Jednocześnie BMW i Vision Dee to kolejny krok na drodze do Nowej Klasy. Dzięki tej wizji patrzymy daleko w przyszłość i podkreślamy ogromne znaczenie cyfryzacji dla naszych przyszłych generacji produktów.

Dzięki inteligentnym, niemal ludzkim możliwościom BMW i Vision Dee towarzyszy kierowcom nie tylko w realnych sytuacjach na drogach, ale także w ich cyfrowym środowisku.

   – BMW żyje dzięki niezrównanej wydajności cyfrowej. BMW i Vision Dee to doskonała integracja doświadczeń wirtualnych i fizycznych – stwierdził Frank Weber, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za rozwój. – Kto będzie wyróżniał się w zakresie integracji codziennych cyfrowych światów klienta w pojeździe na wszystkich poziomach, ten z sukcesem poradzi sobie z produkcją samochodów w przyszłości.

BMW Mixed Reality Slider: w pięciu krokach do wirtualnego świata

BMW Mixed Reality Slider w połączeniu z zaawansowanym wyświetlaczem Head-Up jest cyfrowym wyróżnikiem i centralnym elementem obsługi BMW i Vision Dee. Korzystając z ukrytych czujników umieszczonych na desce rozdzielczej, kierowcy mogą sami decydować, ile cyfrowych treści chcą widzieć na zaawansowanym wyświetlaczu Head-Up. Pięciostopniowy wybór obejmuje informacje analogowe, informacje związane z jazdą, treści systemu komunikacyjnego, projekcję rzeczywistości rozszerzonej, aż po wejście do wirtualnych światów. Równolegle do tego możliwe jest przyciemnianie szyb pozwalające na stopniowe odseparowywanie rzeczywistości. W BMW i Vision Dee rzeczywistości mieszanej można doświadczać w sposób immersyjny, angażujący różne zmysły, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi, co daje użytkownikowi nowy wymiar radości z jazdy.