BMW Z4 w roku modelowym 2023

Roadster w czystej postaci, sportowy i bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek – takie jest BMW Z4 w roku modelowym 2023. Najnowsza odświeżona wersja dwuosobowego kabrioletu prezentuje się ze świeżymi akcentami stylistycznymi na zewnątrz, rozszerzonym wyposażeniem standardowym i nowymi opcjami. Nowe elementy bardziej niż kiedykolwiek dotąd podkreślają sportowy charakter BMW Z4. Oferują zatem idealne warunki do tego, aby kontynuować sukces tego symbolu czystej radości z jazdy w gamie modelowej bawarskiego producenta samochodów premium i światowego lidera w tym segmencie.

     

BMW Z4 2023

Mocne silniki i napęd na tylne koła, koncepcja konsekwentnie nastawiona na zwinność i dynamikę, klasyczny tekstylny dach i nowoczesna atmosfera premium we wnętrzu – BMW Z4 zapewnia tradycyjne wrażenia z jazdy roadsterem dostosowane do wymogów współczesnych czasów. Jego wygląd zewnętrzny sygnalizuje nowy, maksymalnie sportowy charakter natychmiast rozpoznawalny dzięki zewnętrznym elementom pakietu sportowego M, które są teraz standardowym wyposażeniem również w modelach czterocylindrowych. W ramach rozszerzenia wyposażenia standardowego i wyraźnego uporządkowania struktury oferty nie są już oferowane pakiety Advantage, Sport Line i M Sport. Szeroka gama lakierów zewnętrznych wzbogacona o trzy nowe warianty, dodatkowe 19-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich oraz lampy M Shadow Line oferują dodatkowe możliwości indywidualizacji BMW Z4.

Kontynuacja udanej tradycji roadsterów BMW

BMW Z4 swoim typowym dla tej marki sportowym charakterem nawiązuje do historycznych korzeni marki. Tradycje roadstera jako uosobienia radości z jazdy i sukcesów na torze wyścigowym sięgają początków działalności firmy jako producenta samochodów. Również w mniej odległej przeszłości dwuosobowe kabriolety stanowiły ważny etap w rozwoju BMW. BMW Z1 wprowadzone w 1987 roku zostało opracowane przez BMW Technik GmbH jako platforma dla innowacji i miało silnik umieszczony z przodu, chowane drzwi, konstrukcję monocoque i poszycie karoserii z tworzywa sztucznego. W latach 1988-1991 wyprodukowano ok. 8 tysięcy egzemplarzy BMW Z1 – każdy z nich jest dzisiaj pożądanym samochodem kolekcjonerskim. W 1995 roku zaprezentowane zostało BMW Z3, które było pierwszym modelem marki produkowanym wyłącznie w amerykańskich zakładach BMW Group w Spartanburgu. BMW Z3 miało też swój debiut na wielkim ekranie – jako oficjalny samochód agenta Jamesa Bonda w filmie GoldenEye.