Całkowicie elektryczna Mazda MX-30

Rzut oka na historię firmy Mazda pokazuje, że oznaczenie MX znacznie wyprzedziło premierę najlepiej sprzedającego się roadstera świata, modelu MX-5 – na przestrzeni lat pojawiło się ono kilkanaście razy w wielu produkcyjnych, koncepcyjnych i wyczynowych modelach Mazdy.

        

Mazda MX-30

Wszystkie modele posiadały w nazwie litery MX dlatego, że bez względu na reprezentowany typ pojazdu podejmowały wyzwanie tworzenia i rozpowszechniania nowych wartości, nie pozwalając ograniczać się konwencjom. Również Mazda MX-5 w chwili swojej premiery w roku 1989 była właśnie takim samochodem. W okresie, gdy przemysł motoryzacyjny odchodził od aut sportowych oferowanych w rozsądnych cenach, Mazda wbrew panującym trendom zaproponowała doskonałą reinterpretację klasycznego roadstera z tylnym napędem, w nowoczesnym wydaniu.

Stylistyka inspirowana koncepcją „Human Modern”

Styl Mazdy MX-30 zachowuje piękne, starannie wydobywane formy cechujące język projektowania Kodo. Jednocześnie, jest on silniej inspirowany koncepcją „Human Modern” – badania bardziej ekspresyjnego kierunku w projektowaniu, który odzwierciedla nowe, dopiero kształtujące się wartości i style życia.