Citroen e-C4 to doskonały kompromis technologiczny

Przechodzenie na samochody elektryczne zmusza nas do zmiany sposobu myślenia i nowego podejścia. Możemy na przykład wybrać tańszy i bardziej kompaktowy akumulator o dużej pojemności, który będziemy szybciej i częściej doładowywać. Pozwoli to uniknąć stałych niedogodności związanych z ciężkim i drogim akumulatorem, którego całkowity zasięg jest rzadko wykorzystywany. Taką zmianę podejścia ułatwia stale rozrastająca się sieć terminali ładowania (w szczególności rozmieszczanych w pobliżu autostrad) i możliwość planowania tras dzięki aplikacji Charge My Car.

        

Citroen e-C4: najlepsze rozwiązanie na dalekie trasy

ë-C4 jest zaprojektowany tak, aby ułatwiać użytkownikom zarówno codzienne przejazdy jak i długie trasy. Oprócz ë-komfortu na krótkich codziennych dystansach, ë-C4 posiada wszelkie niezbędne cechy umożliwiające jego użytkownikom bezstresowe podróżowanie na długich odległościach:

  • Niewielkie wymiary, a zatem i niewielka masa akumulatora trakcyjnego, korzystnie wpływają na zużycie paliwa.
  • Zoptymalizowane czasy ładowania dzięki możliwości ładowania prądem stałym z terminali szybkiego ładowania o mocy 100 kW.
  • Zmniejszone zużycie energii dzięki udoskonalonej pompie ciepła, zamontowaniu czujnika wilgotności i optymalizacji układu przeniesienia napędu.