Co decyduje o niezwykłej popularności Forda Transita Customa?

Ford Transit Custom od lat jest jednym z najważniejszych modeli dostawczych Forda. Jego ponadczasowe wzornictwo, praktyczność, oszczędne i niezawodne jednostki napędowe oraz konkurencyjne ceny uczyniły z niego jednego z liderów rynku. Model ma jednak wiele innych zalet, dzięki którym pokochali go klienci w całej Europie, w tym także w Polsce.

     

Ford Transit Custom ma wiele możliwości, by zaspokoić różne potrzeby

Transit Custom jest dostępny zarówno jako Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, ale także jako Kombi Van, łącząc funkcje osobowe i dostawcze. Oznacza to, że jest gotowy, by spełniać potrzeby niemal każdego użytkownika. Co istotne, samochód we wszystkich wersjach jest w sprzedaży w Polsce zarówno z krótkim (L1), jak i długim (L2) rozstawem osi. W tej drugiej wersji długość samochodu wynosi 5 340 mm, a pojemność przestrzeni ładunkowej do 8,3 m3.


Transit Custom Trend

Dzięki temu wersja Van jest przeznaczona niemal do każdego rodzaju prowadzonego biznesu – dla stolarzy, pracowników branży budowlanej, działalności usługowych czy kurierów. Maksymalna ładowność przekraczająca 1 400 kg w połączeniu z szerokością między nadkolami powyżej 1,3 metra oznacza, że bez wysiłku zmieszczą się tam co najmniej 2 europalety z towarem i dodatkowe sprzęty. Transit Custom może też holować przyczepę o masie do 2 800 kg.

Samochód został przygotowany do ciężkiej pracy, a Ford na potwierdzenie tych słów ma szereg faktów. I tak wysoko osadzone przednie reflektory znajdują się nad linią zderzaka, aby uniknąć ich uszkodzenia, a tylny zderzak został wykonany z kilku segmentów, aby zminimalizować koszty ewentualnych napraw. Dodatkowo kierunkowskazy znajdują się po wewnętrznej krawędzi lusterek bocznych, aby zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Kolejną zaletą jest Ford Easy Fuel – wlew paliwa, który chroni przed zatankowaniem niewłaściwego paliwa.