CUPRA Tavascan – ikona nowej ery

CUPRA przedstawia pierwszy w pełni elektryczny SUV coupe i drugi bezemisyjny model marki po kompaktowym Bornie, który doskonale łączy elektryfikację i wydajność.

Nowa CUPRA Tavascan 2023

CUPRA Tavascan to nowy bezemisyjny model, który wywodzi się bezpośrednio z samochodu koncepcyjnego o tej samej nazwie, zaprezentowanego na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2019 roku. Cztery lata temu okrzyknięto go „marzeniem”, ponieważ wprowadził na rynek przełomową i wyjątkową wizję całkowicie elektrycznej przyszłości hiszpańskiej marki. Dziś wersja produkcyjna jest stylistycznym i technologicznym prekursorem kolejnych modeli producenta z Martorell.

     

    “Elektryfikacja to globalny trend, w który inwestuje także nasza marka. Do 2030 roku flota CUPRY będzie całkowicie zelektryfikowana. Na rynku pojawi się wiele samochodów elektrycznych. To, czym chcemy żeby wyróżniały się samochody CUPRY to nie tylko coraz to nowocześniejsze technologie, ale także świetny design.”

    “Chcemy pokazać światu, że samochody elektryczne także mogą być seksowne i posiadać sportowy charakter. Dzięki modelowi CUPRA Tavascan nasze marzenie się spełnia” – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA.

Design CUPRY Tavascan

SUV od CUPRY to nowy, wyrafinowany język stylistyczny marki, który podkreśla sportowa linia karoserii. Umieszczone z przodu, nowe światła LED składające się z trzech trójkątów są znakiem rozpoznawczym nowego modelu.

     

Dynamiczne i muskularne linie nadwozia Tavascana zostały przeniesione także do wnętrza, które zapewnia idealną równowagę między orientacją na kierowcę a komfortem pasażerów.

    “CUPRA Tavascan wnosi niekonwencjonalny styl dzięki progresywnemu i emocjonalnemu podejściu do segmentu coupe SUV-ów. To nowa i odważna interpretacja elektrycznych osiągów, która jest zbudowana na mocnych liniach oraz atletycznej budowie” – powiedział Jorge Díez, dyrektor projektowy CUPRA.

CUPRA Tavascan – podwozie

Tavascan to także wstęp do tworzenia pojazdów dla nowej generacji kierowców, które wzbudzają pozytywne emocje, łamią dotychczasowe schematy i dostarczają niesamowitych wrażeń miłośnikom motoryzacji.

W tym celu – oparty na platformie MEB Grupy Volkswagen – CUPRA Tavascan integruje najnowsze technologie, począwszy od układu napędowego, poprzez podwozie, łączność, bezpieczeństwo, a kończąc na wygodzie.

Auto mierzy 4644 mm długości, 1861 mm szerokości, 1597 mm wysokości a rozstaw osi wynosi 2766 mm. Jego wymiary stanowią balans pomiędzy potrzebą najlepszych właściwości jezdnych a wymaganiami codziennego użytkowania.