Dacia Manifesto Concept to laboratorium pomysłów marki

Manifesto to samochód koncepcyjny, który uosabia i podkreśla najważniejsze wartości, jakie reprezentuje marka Dacia. Posiada wszystko, co niezbędne, a przy tym nie brakuje mu fantazji, jest solidny i wytrzymały, doskonale sprawdzi się jako towarzysz aktywności na świeżym powietrzu. Dodatkowo jest ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Manifesto Concept stanowi prawdziwe laboratorium do testowania nowych pomysłów, a pewne pionierskie rozwiązania, które w nim zastosowano, będą przeniesione do modeli produkcyjnych Dacii.

     

Dacia MANIFESTO Concept

Manifesto Concept to kolejny etap realizacji wyjątkowej wizji marki, która zakłada tworzenie samochodów przyjaznych dla środowiska oraz przystępnych cenowo, wyróżniających się solidnością, wytrzymałością i efektowną stylistyką. Manifesto Concept stanowi prawdziwe laboratorium do testowania nowych pomysłów. To auto, dla osób, które chcą żyć jak najbliżej natury, bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zastosowano w nim wiele przełomowych rozwiązań, z których część będzie dostępna w przyszłych modelach z gamy Dacii.

Manifesto Concept nie jest zapowiedzią przyszłego modelu – to deklaracja marki, która pragnie wspierać swoich klientów coraz chętniej korzystających z różnych form aktywności na świeżym powietrzu, stawiających na wartości i zalety, które zadecydowały o sukcesie samochodów marki Dacia. Dacia teraz idzie jeszcze o krok dalej – tworzy auto do „zadań specjalnych”, takich jak ochrona środowiska naturalnego, czy wypady rekreacyjne poza miasto.

Bez zbędnych dodatków, lecz z pazurem

Manifesto Concept na nowo definiuje to, co niezbędne, aby zapewnić jeszcze prostsze i bardziej autentyczne doświadczenia za kierownicą. Nic nie oddziela pasażerów od otoczenia – żadne drzwi, okna czy przednia szyba. Użytkownik ma poczucie jedności z naturą. Podczas aktywności na świeżym powietrzu nie ma nic bardziej przydatnego niż wygodna powierzchnia użytkowa zamiast tylnej klapy, która może być wykorzystana do wielu różnych celów.

Bez rezygnowania z bliskości z naturą pasażerowie mogą przez cały czas podróży korzystać z usług dostępnych w swoich smartfonach. Dzięki prostemu, efektywnemu i ekonomicznemu podejściu marki Dacia opartemu na koncepcji BYOD (ang. Bring-Your-Own-Device – „przynieś własne urządzenie”) możliwa jest pełna integracja smartfona z deską rozdzielczą oraz komputerem pokładowym. System ten jest już dostępny w kilku modelach marki i będzie dalej rozwijany w przyszłości.