Dacia Spring Electric Show Car

Zgodnie z renomą marki wprowadzającej atrakcyjne rozwiązania w dziedzinie motoryzacji, Dacia otwiera obecnie nową kartę swojej historii i prezentuje nowy model Spring: showcar, który jest zapowiedzią pierwszego samochodu elektrycznego marki. Wraz z Dacią Spring rozpoczyna się rewolucja w przystępnej cenowo mobilności elektrycznej.

Dacia w ciągu 15 lat dokonała głębokich przemian na rynku samochodów. Duster jest liderem sprzedaży w segmencie SUV-ów oraz najchętniej wybieranym modelem przez klienta indywidualnego. Wraz ze zmieniającym się otoczeniem rynkowym marka również ewoluowała, dostosowując się do potrzeb użytkowników przy zachowaniu swoich wartości. Jak zawsze oferuje proste, nowoczesne, niezawodne i trwałe samochody za rozsądną cenę. To prawdziwe „success story”. Marka zdobyła 6,5 miliona klientów i zajęła pozycję europejskiego lidera w sprzedaży do klientów indywidualnych dzięki swojej szerokiej gamie modeli samochodów osobowych.

Kolejna rEVolucja Dacii

Dacia Spring wpisuje się w wizję Grupy Renault mającą zapewnić zrównoważoną mobilność z zachowaniem filozofii i wartości marki Dacia. Samochód jest zapowiedzią miejskiego, 4-miejscowego samochodu z napędem w 100% elektrycznym, który będzie dostępny dla jak najszerszej grupy klientów i zapewniając im łatwą i wygodną mobilność. Jest to pięciodrzwiowy samochód miejski, który idzie z duchem czasu, łącząc prostotę, solidną konstrukcję i dostępność.

Lekka i kompaktowa wersja seryjna Dacii Spring będzie mieć zasięg około 200 km zgodnie z WLTP. Samochód gwarantuje wszechstronne i bezstresowe użytkowanie w mieście i poza miastem.
 Seryjna wersja samochodu Dacia Spring będzie dostępna w 2021 roku.

Aby zapewnić sukces rEVolucji, Dacia skorzysta z 10-letnich doświadczeń Grupy Renault, pioniera i lidera w dziedzinie elektrycznej mobilności.

Elektryzujący samochód miejski, który wyłamuje się z utartych schematów

Nadwozie w pastelowym kolorze Szary Souris z matowymi, fluorescencyjnymi pomarańczowymi akcentami, elementy wykończeniowe nadwozia (nakładki na nadkola, relingi dachowe, listwy na drzwiach) z prążkowanego materiału, podwyższony prześwit, osłony podwozia wbudowane w przedni i tylny zderzak. Dacia Spring to elektryczny samochód miejski, który przełamuje utarte schematy. Wygląd SUV-a i niewielkie wymiary czynią z niego idealny samochód do wygodnego, codziennego użytkowania.

Projektanci poświęcili szczególnie dużo uwagi oświetleniu. Z przodu zastosowano w pełni ledowe reflektory, podzielone na dwie części: linia pozioma u góry oraz cztery wyraziste elementy wbudowane w zderzak. Z tyłu cztery światła, również w 100% z diodami LED, tworzą kształt podwójnej litery Y. Ich charakterystyczny układ zapowiada nową stylistykę przyszłych modeli Dacii.
 Nowy, charakterystyczny układ świateł, wyprofilowana maska i pełny grill z oryginalnym wykończeniem podkreślają dynamiczny charakter i trwałość konstrukcji Dacii Spring.