Debiut nowych wersji Alfa Romeo Giulia i Stelvio

Alfa Romeo Giulia i Stelvio ewoluują pod względem stylu i technologii, pozostając wierne DNA marki, którą od 1910 roku cechuje szlachetna włoska sportowa elegancja. Obecnie oba modele charakteryzuje nowy wygląd, będący efektem zastosowania wyrafinowanych reflektorów adaptacyjnych (matrycowych) z nową matrycą Full-LED i zupełnie nowego grilla “Trilobo”, który podkreśla pokrewieństwo z Tonale.

     

Nowa Alfa Romeo Giulia i Stelvio będą dostępne od lutego 2023 roku

Wyróżniająca się na przedniej części nowych wersji Giulii i Stelvio osłona chłodnicy, na której umieszczone jest logo, oraz dolne wloty powietrza mają unikalne wykończenie, które stanowi współczesną interpretację słynnego i niepowtarzalnego grilla „Trilobo”. Główną nowość przedniej części samochodu stanowią reflektory: od dziś w obu modelach debiutują reflektory adaptacyjne (matrycowe) „3+3” z nową matrycą Full-LED. Podkreślają one zarówno pokrewieństwo z Tonale, jak i przywodzą na myśl jedną ze słynnych cech stylistycznych marki, która została wprowadzona przez kultową Alfę Romeo SZ Zagato oraz samochód koncepcyjny Alfa Romeo Proteo.


Alfa Romeo Stelvio Competizione

Unikalną linię przodu nowych wersji Giulii i Stelvio tworzą trzy moduły zawierające światła dzienne oraz dynamiczne kierunkowskazy gwarantujące optymalne oświetlenie dzięki wprowadzeniu dwóch zaawansowanych technologii. „Adaptive Front Lighting System”zapewnia ciągłą regulację świateł mijania w zależności od prędkości i warunków jazdy, „Glare-Free High Beam Segmented Technology” w warunkach słabego oświetlenia automatycznie wykrywa ruch w obu kierunkach, aby nie oślepiać kierowców innych samochodów; natomiast urządzenie „Welcome and Goodbye” aktywuje się za każdym razem, gdy kierowca zamyka lub otwiera samochód.

Wszystko to przekłada się na większą wydajność – pod względem trwałości i oszczędności energii – oraz większe bezpieczeństwo dzięki mniejszemu zmęczeniu oczu i lepszemu komfortowi jazdy. Zmienił się również układ tylnych reflektorów LED, które stanowią doskonałe połączenie stylu i zaawansowanych technologii podkreślające sportowy charakter obu modeli. Konkretnie, nowa Giulia ma nowe tylne światła ze szkła z przezroczystym wykończeniem, podczas gdy te w nowym Stelvio są z przydymionego szkła z błyszczącym czarnym wykończeniem.

     

Nowy w pełni cyfrowy wyświetlacz zegarów

Nowe wersje Giulii i Stelvio są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które zapewniają komfort jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności jazdy typowej dla Alfy Romeo. Do najbardziej charakterystycznych elementów nowego modelu można zaliczyć cyfrowy wyświetlacz zegarów o historycznym „teleskopowym” kształcie. Obejmuje on nowy, w pełni cyfrowy ekran TFT o przekątnej 12,3″, umożliwiający dostęp do wszystkich danych samochodu i ustawień trybu autonomicznej jazdy.

Co więcej, zestaw wskaźników można przekonfigurować według własnych preferencji, wykorzystując trzy dostępne konfiguracje: Evolved, Relax i Heritage. Evolved reprezentuje przyszłość designu Alfy Romeo i wykorzystuje centralny obszar ekranu, zachowując na swoim miejscu dwa boczne zegary. Relax koncentruje się na komforcie, nie podaje szczegółowych informacji o samochodzie i nie ma dwóch zegarów. Wreszcie Heritage inspirowany jest kultowymi modelami marki z lat 60. i 70., z charakterystycznymi detalami, takimi jak odwrócone cyfry na końcu prędkościomierza.