Drapieżny Ford Pro Electric SuperVan o mocy 2000 KM

Ford otwiera dziś elektryczny rozdział w historii legendarnej serii Supervan, prezentując podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2022 w Wielkiej Brytanii wyczynowego Electric SuperVana Forda Pro.

     

Ford Pro Electric SuperVan

Ford Pro Electric SuperVan w pełni wykorzystuje potencjał napędu elektrycznego i rozbudowanych systemów łączności, prezentując najwyższe osiągi spośród wszystkich samochodów dostawczych Forda i podkreślając ogromne zaangażowanie firmy w elektryfikację.

Cztery silniki elektryczne, akumulator chłodzony cieczą o pojemności 50 kWh oraz specjalnie opracowany układ kontroli mocy generują około 2000 KM, co przekłada się na przyspieszenie 0-100 km/h poniżej dwóch sekund. Pojazd wyróżniają nie tylko osiągi, uzyskane m.in. dzięki specjalnie skonstruowanemu podwoziu, przygotowanemu do jazdy po torze, które korzysta z podzespołów znanych z niedawno zaprezentowanego modelu E-Transit Custom – pierwszej w pełni elektrycznej wersji najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego w Europie. W kabinie znajdziemy obsługiwany z poziomu ekranu dotykowego system SYNC Forda, znany z seryjnych modeli marki, a także dodatkowe systemy, umożliwiające kontrolę ponadprzeciętnych możliwości elektrycznego SuperVana.