Druga generacja BMW Serii 2 Coupe autorstwa AC Schnitzer na targach motoryzacyjnych w Essen 2022

Tunerzy z Aachen wiedzą, że dla niektórych klientów fabryczne BMW może nie być wystarczająco sportowe. Dotyczy to zwłaszcza BMW serii 2 Coupe (G42), które zostało wyposażone w indywidualny program akcesoriów specjalnych AC Schnitzer, a teraz po raz pierwszy można je podziwiać na żywo jako Serię 2 by AC Schnitzer na targach motoryzacyjnych w Essen w hali 7.

W tym roku największe na świecie targi tuningowe odbędą się w dniach 02 – 11.12.2022 r., a jednocześnie wystawa jest również prawie zakończeniem 35-lecia AC Schnitzer.

     

Optymalizacja mocy i wydajności BMW Serii 2 Coupe

Dla modeli M240i i M240i xDrive jest już dostępny upgrade wydajności AC Schnitzer, który podnosi m.in. standardową moc z 275 kW/374 KM i 500 Nm do 309 kW/420 KM i 600 Nm. Oczywiście częścią zakresu dostawy w przypadku podwyższenia osiągów jest również obowiązkowa gwarancja montażowa AC Schnitzer, która zapewnia niezbędne bezpieczeństwo. Jako opcję można zamówić również optykę silnika, co dodatkowo odróżnia komorę silnika od pozostałych modeli serii 2.

Wydech

Wydech ze stali nierdzewnej AC Schnitzer z dwoma końcówkami “Carbon Sport”, każda w kombinacji prawa/lewa (łącznie 4 sztuki) zapewnia, że wspaniały wygląd nie pozostanie niezauważony również pod względem akustycznym. Dla czystej wizualnej poprawy, końcówki wydechu “Carbon Sport” lub “Sport” oferowane są w wersji chromowanej lub czarnej.

     

Zawieszenie

Zestawy sprężyn i sportowe zawieszenie w wersji AC Schnitzer zjeżdżają z platformy montażowej z obniżeniem o ok. 20 – 25 mm. W tym przypadku jednak mniej znaczy więcej: pod względem komfortu jazdy w zakrętach i trzymania się drogi BMW Serii 2 Coupe z AC Schnitzer znajduje się na samym szczycie.

     

Aerodynamika

Jest to zasługa elementów aerodynamicznych, które stanowią również akcenty wizualne. Przedni splitter (dla pojazdów z pakietem aerodynamicznym M SA 715), który zwiększa siłę docisku przy przedniej osi, może być stosowany z matową, czarną powierzchnią bez konieczności dodatkowego lakierowania.

Z tyłu pojazdu spojler dachowy i zupełnie nowy dwuczęściowy spojler tylny zapewniają równowagę aerodynamiczną Serii 2 G42. Opracowane zgodnie z filozofią firmy elementy aerodynamiczne przede wszystkim poprawiają prowadzenie i zapewniają lepszą siłę docisku oraz dodatkową przyczepność.