Dwa modele Lamborghini na pożegnanie ery supersamochodów z silnikiem V12

Na kilka tygodni przed debiutem pierwszego hybrydowego supersamochodu sportowego, włoska firma Lamborghini świętuje swój słynny wolnossący silnik V12 prezentując coupe Invencible i roadstera Autentica: dwóch unikalnych modeli One-Off, które podkreślają DNA marki i reprezentują szczyt ekskluzywnego akcentu Lamborghini na personalizację, angażując klienta od samego początku, aby stworzyć modele, które są naprawdę szyte na miarę.

     

Lamborghini Invencible coupe i roadster Auténtica

   “Silnik V12 jest jednym z filarów naszej historii i sukcesu naszej marki” – powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini. “W miarę jak zmierzamy w kierunku nowej ery hybrydyzacji w sercu naszej strategii, jest to sposób Lamborghini na uczczenie wolnossącego V12 za pomocą dwóch jednorazowych pojazdów, które doskonale reprezentują naszą koncepcję doskonałości w personalizacji”.

Dwa niepowtarzalne samochody zostały wystylizowane przez Lamborghini Centro Stile jako kwintesencja maksymalnej kreatywności z wykorzystaniem platformy V12, odzwierciedlając wskazówki projektowe, które przyczyniły się do ikonicznego znaczenia firmy, a także czerpiąc ze sportowego charakteru inspirowanego torem wyścigowym.

Invencible i Auténtica oddają hołd arcydziełom designu Lamborghini: Sesto Elemento, hołd lekkości i sportom motorowym charakteryzującym się dużym tylnym skrzydłem; Reventón z unikalnym stylem aeronautycznym; oraz Veneno, który doprowadza dążenie do aerodynamicznej perfekcji do ekstremum.

   “Stworzyliśmy dwa samochody typu one-off o własnym, niepowtarzalnym charakterze, inspirowane track days i środowiskiem torów wysokooktanowych” – powiedział Mitja Borkert, szef designu Automobili Lamborghini. “Zostały zaprojektowane przez Lamborghini Centro Stile, wywierając maksymalną kreatywność na platformie V12. Te jednorazowe projekty czerpią z naszego unikalnego DNA projektowego, jednocześnie po raz kolejny podnosząc nasze dziedzictwo projektowe na nowy poziom.”

Oba nowe samochody dzielą ten sam monokok z włókna węglowego z Aventadora, produkowanego w Sant’Agata Bolognese, wraz z w pełni karbonową karoserią, która wykorzystuje konstrukcję i technologie z powodzeniem testowane przez Lamborghini w sportach motorowych. Imponująca maska silnika nawiązuje do modelu Essenza SCV12, podobnie jak wyrazisty przedni splitter z pionowymi wspornikami zaprojektowanymi w celu jak najbardziej efektywnego zarządzania przepływem powietrza.