edo MC20 czyli supersamochód Maserati w wersji Edo Competition

Ostatni supersamochód włoskiego producenta powstał w latach 2004/2005 i był to limitowany model Maserati MC12. Teraz, prawie 15 lat później, pojawia się Maserati MC20. Supersamochód, który łączy elegancję typową dla włoskiej marki z prawdziwym sportem wyczynowym. Edo Competition Motorsport jest blisko związane z marką Maserati, a w szczególności z modelem Maserati MC12 Corsa.

Na 100-lecie marki, Maserati zleciło zbudowanie jednorazowego modelu specjalnego. Jako partnerowi w zakresie rozwoju technicznego i współpracy, firmie Edo Competition zlecono ukończenie i homologację tego super sportowego samochodu. Jednak nie tylko zamówienia specjalnych modeli są realizowane w siedzibie firmy w Ahle. Firma zajmuje się również obsługą i naprawami ekskluzywnych samochodów dla międzynarodowych klientów.

Pierwszy supersamochód Maserati od 15 lat

Czy można się dziwić, że nowe Maserati MC20 znalazło się na szczycie listy życzeń Edo Competition w zakresie ekskluzywnych udoskonaleń? Wszystko w Maserati MC20 jest nowe.

Jego główne cechy to niska waga, bo przy wadze 1470 kilogramów jest lżejszy od najlżejszego Porsche 911. Do tego dochodzi ultralekki, zaawansowany technologicznie monokok węglowy i opatentowana, pochodząca z Formuły 1 technologia dla 3,0-litrowego, sześciocylindrowego silnika.

Podwójne turbo z zapłonem wstępnym dostarcza moc 630 KM przy 7500 obr/min, a 8-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi około 325 km/h.