Elektryczna ofensywa Renault na targach IAA Transportation w Hanowerze

Renault z radością powróciło na reaktywowane po czteroletniej przerwie targi IAA Transportation w Hanowerze. Stoisko producenta jest doskonałą ilustracją bogatego dorobku w wykorzystaniu w 100% elektrycznych napędów w pojazdach dostawczych.

     

Renault na targach IAA Transportation

To właśnie Renault ponad 10 lat temu stworzył ten segment, gdy wprowadził na rynek w 100% elektryczne Renault Kangoo, które w 2011 roku otrzymało – przyznaną po raz pierwszy tego typu pojazdowi – nagrodę International Van Of The Year.

Renault Master, drugi najlepiej sprzedający się model w tym segmencie z liczbą ponad 3 milionów egzemplarzy wyprodukowanych od 1980 roku, od ponad 5 lat jest także oferowany w wersji elektrycznej i przyczynia się tym samym do umacniania marki na pozycji lidera w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych.

Renault prezentuje Trafic E-Tech elektryczny, pierwszą zelektryfikowaną wersję najlepiej sprzedającego się modelu Renault Trafic. Podobnie jak w przypadku innych modeli dostawczych, elektryczna wersja tego modelu w niczym nie ustępuje wersji spalinowej i zapewnia taką samą wszechstronność oraz takie same parametry użytkowe i możliwości dostosowania się do potrzeb klienta.

Renault Trafic E-Tech elektryczny odziedziczył wszystkie zalety, które zadecydowały o sukcesie Renault Trafic, mającego na swym koncie 2,2 miliona egzemplarzy sprzedanych od 1980 roku w ponad 50 krajach na całym świecie. Plasuje się on w pierwszej trójce (TOP 3) rankingu najlepiej sprzedających się lekkich samochodów dostawczych w Europie.