Elektryczne Volvo EX90 w wersji Excellence

Najnowsze Volvo EX90 przykuwa uwagę, a jego wersja Excellence jest wyjątkowa. Podczas targów Auto Shanghai 2023 Volvo zaprezentowało limitowaną edycję najbogatszej wersji tego modelu. Auta segmentu premium zwykle rozpieszczają swoich pasażerów. A czym zaskakuje Volvo EX90 Excellence?

     

Volvo EX90 Excellence nie ma najwygodniejszego miejsca

W wielu samochodach najwygodniejsze siedzenie ma kierowca i pasażer obok niego. A co jeśli właściciel auta chciałby usiąść z tyłu i siedzieć równie wygodnie? Na szczęście w Volvo EX90 siedzenia drugiego rzędu w niczym nie ustępują tym z pierwszego. Po pierwsze są oddzielne, po drugie mają spory zakres regulacji. Wielu przedstawicieli biznesu pracuje podczas jazdy samochodem. Korki są duże, obowiązków sporo, zatem wiele tematów da się załatwić z tylnego siedzenia. Dodajmy – bardzo wygodnego. Zresztą zabieganych przedsiębiorców można znaleźć na każdym kontynencie.

    “Wraz z EX90 Excellence demonstrujemy naszą zdolność do wprowadzania innowacji w najwyższym segmencie premium i spełniania specyficznych wymagań rynku naszymi samochodami” – powiedział Björn Annwall, dyrektor handlowy i zastępca prezesa Volvo Cars. “Najpierw będzie oferowany w Chinach, ponieważ rynek chiński jest niezwykle ważny dla naszej firmy, a EX90 Excellence został stworzony, aby zaspokoić popyt na wysokiej klasy samochody z szoferem.”

Zewnętrznie Volvo EX90 Excellence zostało poddane kilku drobnym modyfikacjom w porównaniu z 7-miejscowym bratem, dzięki czemu wygląda jeszcze lepiej. Nadwozie ma dwukolorową kolorystykę oraz 22-calowe kute felgi zaprojektowane tylko do tej odmiany. Mają doskonałe właściwości aerodynamiczne i są wzmocnione.

    “Volvo EX90 jest wyrazem tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” — powiedział Javier Varela, dyrektor operacyjny i zastępca prezesa Volvo Cars. “Jest w pełni elektryczny, zaprojektowany w celu dalszego podnoszenia naszych standardów bezpieczeństwa, pierwszy samochód Volvo, który został naprawdę zdefiniowany przez oprogramowanie i część szerszego ekosystemu, łączącego się z Twoim domem i innymi urządzeniami. Volvo EX90 to pod wieloma względami początek czegoś nowego dla Volvo Cars.”