Ferrari 812 GTS by Carlex Design

Pracownia wnętrz indywidualnych Carlex Design właśnie zakończyła pracę nad modyfikacją pięknego, niezwykłego i totalnie niegrzecznego pojazdu, jakim jest Ferrari 812 GTS.

Ferrari 812 GTS – Bespoke Conversion by Carlex

Ferrari 812 GTS jest pierwszym od pięćdziesięciu lat seryjnie produkowanym kabrioletem tej marki, w którym silnik V12 umieszczono z przodu. Pojazd posiada 6,5-litrowy, wolnossący motor, generujący 800 KM oraz 718 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co sprawia, że jest najmocniejszym seryjnym kabrioletem na świecie.

        

Modyfikacji w Ferrari 812 GTS zostało poddane wnętrze, a dokładniej niemal wszystkie jego elementy. Wytyczne co do projektu były jasne – wnętrze miało odzwierciedlać czysty, klasyczny styl z odrobiną vintage, tak aby jednocześnie nie zatracić jego sportowego, agresywnego charakteru pojazdu. Po zapoznaniu ze wskazówkami od razu wiedzieliśmy, że najlepszym, a w zasadzie jedynym wyborem było wykorzystanie skóry Kudu – oryginalnej, wytrzymałej, niezwykle miękkiej skóry egzotycznej, pochodzącej od afrykańskiego gatunku antylopy Kudu.