Ford Explorer – luksusowy krążownik szos

Ford Explorer to, dla wielu, synonim amerykańskiego stylu – ogromny samochód o potężnej mocy. Ten model ma jednak znacznie więcej zalet, dzięki którym można mówić o niemal nieograniczonych możliwościach.

        

Ford Explorer to definicja komfortu

Ford Explorer jest definicją komfortu i to aż dla siedmiu dorosłych pasażerów. Potężna sylwetka samochodu pozwoliła na wygenerowanie ogromnego wnętrza, co przekłada się na wygodę dla podróżujących. Fotele w trzecim rzędzie nie są przeznaczone tylko na krótkie przejażdżki, w niezbyt wygodnej pozycji dla siedzącego, a wręcz odwrotnie: mogą służyć jako pełnowartościowe miejsca podróży na długich dystansach.

Potwierdzają to fakty – każdy z pasażerów wszystkich trzech rzędów ma do dyspozycji niemal metr przestrzeni od siedziska do dachu, a podróżujący w pierwszych dwóch rzędach ponad 1,5 metra szerokości na linii barków i bioder.

Kierowca i pasażer pierwszego rzędu mają do dyspozycji podgrzewane i chłodzone fotele z funkcją masażu i elektryczną regulacją położenia w dziesięciu pozycjach. Ale Ford zadbał także o pozostałych pasażerów – siedzenia w drugim rzędzie są bowiem podgrzewane, a pasażerowie poza wyborem mocy grzania mogą także dopasować klimatyzację do własnych preferencji. Wszystkie fotele, wykonane z grubej skóry, są miękkie i niezwykle wygodne – co jest ważne nawet dla najbardziej wybrednych.

Komfort podróży zapewniają także m.in. podgrzewana kierownica czy chowane zasłony przeciwsłoneczne w drugim rzędzie. To niezwykle praktyczne i estetycznie wyglądające rozwiązanie, które docenia się podczas letnich podróży. A takowe pasażerom może umilić 14-głośnikowy i 980-watowy system audio renomowanej firmy Bang&Olufsen.