Ford F-150 Lightning – amerykańska ciężarówka przyszłości

Amerykańska ciężarówka przyszłości już jest. F-150 Lightning to najinteligentniejszy i najbardziej innowacyjny samochód użytkowy, jaki Ford kiedykolwiek zbudował. Od niemal natychmiastowego momentu obrotowego, po inteligentne holowanie, bezproblemową łączność z aktualizacjami OTA, a także możliwość zasilania energią całego domu i największy cyfrowy ekran.

Ford F-150 Lightning

Nowy F-150 Lightning zjedzie z linii montażowej w br. z nowej, zaawansowanej technologicznie fabryce, stosującej zrównoważone praktyki produkcyjne, w kompleksie Rouge firmy Ford w Dearborn niedaleko Detroit.

Ford F-150 – filar samochodów użytkowych marki

   – Zarówno dla Forda, jak i dla amerykańskiego przemysłu samochodowego, F-150 Lightning stanowi decydujący moment w dążeniu do jazdy bezemisyjnej, połączonej z cyfrową przyszłością – powiedział Bill Ford, prezes Ford Motor Company. – Seria F jest najlepiej sprzedającą się serią ciężarówek od 44 lat.To filar samochodów użytkowych w całym kraju i godna zaufania ikona. A teraz rewolucjonizujemy ją dla nowego pokolenia – dodał.

F-150 Lightning jest filarem, wartego 22 miliardy dolarów, planu firmy dotyczącego pojazdów elektrycznych. Ford zaczyna od bezemisyjnych wersji swoich najpopularniejszych i najbardziej lubianych modeli – Mustanga, Transita i F-150 – a w nadchodzących latach w pełni elektrycznych modeli marki będzie znacznie więcej.

Niesamowicie szybki, cichy i płynny, F-150 Lightning zapewnia kierowcom absolutnie nowe wrażenia i to w cenie początkowej, porównywalnej z dzisiejszymi podobnie skonfigurowanymi ciężarówkami F-150. Platforma elektryczna otwiera również nowe możliwości – takie jak choćby wystarczająca ilość energii do zasilania całego domu, ogromny, zamykany przedni bagażnik oraz zapas przestrzeni ładunkowej. Ford dodatkowo wdroży standardowe, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania – zwane Ford Power-Ups – w celu ulepszenia technologii, co umożliwi dodawanie nowych funkcji i naprawienie ewentualnych problemów bez konieczności odwiedzania dilera.

   – F-150 Lightning to ważny moment dla Forda. Amerykańska marka samochodowa numer 1 dąży do zerowej emisji dzięki ulubionemu samochodowi w Ameryce. Jest szybszy niż Raptor, ze standardowym napędem 4×4 i niezależnym tylnym zawieszeniem, ma ogromną moc i wystarczającą ilość energii, aby zasilić w energię cały dom nawet przez trzy dni. Do tego zawsze będzie się doskonalić dzięki aktualizacjom bezprzewodowym – powiedział prezes i dyrektor generalny Forda Jim Farley. – F-150 zostanie zbudowany w fabryce Rouge, w której już kiedyś Henry Ford zmienił świat, do tego miejsca wracał także każdego dnia mój dziadek. F-150 Lightning reprezentuje wszystko, co możemy zrobić, gdy dążymy do postępu – dodał.

   – Nie jesteśmy tu po to, aby produkować ciężarówkę elektryczną dla wybranych. Ford jest zaangażowany w budowanie takiego samochodu, który rozwiązuje rzeczywiste problemy prawdziwych ludzi – powiedział Kumar Galhotra, prezes Forda na Amerykę i rynki międzynarodowe w Ford Motor Company. – F-150 Lightning zapewnia wszystko to, co pojazdy elektryczne mogą zaoferować, a także możliwości, których oczekuje się od tego rodzaju auta – nie tylko niemal natychmiastowy moment obrotowy, ale także potężną ładowność – dodał.