Ford F-150 Lightning pojawi się w Europie

Ford F-150 Lightning, czyli elektryczna wersja legendarnego, najlepiej sprzedającego się amerykańskiego pickupa, trafi do Europy. Ford wybrał Norwegię jako pierwszy kraj, w którym ten wielokrotnie nagradzany model będzie miał rynkowy debiut poza kontynentem amerykańskim.

     

F-150 Lightning w wersji specjalnej Lariat Launch Edition

Klienci z najbardziej otwartego na elektromobilność rynku świata będą pierwszymi poza USA i Kanadą, którzy będą mogli ubiegać się o zakup limitowanej liczby F-150 Lightning w wersji specjalnej Lariat Launch Edition, co jest następstwem gwałtownie rosnącego zainteresowania konsumentów w tym kraju.

F-150 Lightning jest unikatowym połączeniem doskonałej sprawności na drodze i w terenie, walorów użytkowych i bezemisyjnego napędu. Doskonale nadaje się do pracy i wypoczynku na świeżym powietrzu w kraju, w którym około dwie trzecie wszystkich nowych pojazdów jest wyposażonych w napęd na wszystkie koła, ze względu na trudne warunki drogowe.

Polityka władz Norwegii zmierza do wprowadzenia do roku 2025 obowiązku sprzedaży wyłącznie w pełni elektrycznych nowych samochodów osobowych oraz lekkich użytkowych, a kultura odpoczynku na łonie natury – „friluftsliv” – jest zakorzeniona w narodowej mentalności.

    „W ciągu moich 25 lat pracy w Fordzie nigdy nie widziałem takiego entuzjazmu w odbiorze modelu i potrzeby, by zasiąść za kierownicą naszego F-150 Lightning, jakie obserwuję teraz ze strony kierowców. Klienci dosłownie dobijali się do moich drzwi i błagali, abyśmy sprowadzili elektrycznego pickupa do Norwegii” – powiedział Per Gunnar Berg, dyrektor zarządzający w Ford Norway. „F-150 Lightning to idealny produkt dla wielu klientów z Norwegii – jak żaden inny model zdolny zaspokoić nasze pragnienie przygody, a jednocześnie wpisujący się w naszą filozofię dbania o środowisko naturalne.”