Ford Focus - nowa generacja europejskiej ikony

Focus od lat jest synonimem doskonałego samochodu, zarówno dla biznesu, jak i klientów indywidualnych. Nie inaczej jest z jego nową generacją, dostępną z hybrydowymi i benzynowymi jednostkami napędowymi.

Ford Focus, który jest jednym z najpopularniejszych samochodów kompaktowych, przeszedł właśnie gruntowną modernizację. Dzięki niej ten kultowy model Forda ma teraz nową, atrakcyjną stylistykę przedniej części nadwozia, najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowym marki, innowacyjne systemy bezpieczeństwa oraz wydajniejsze silniki hybrydowe.

   - Kolejna generacja modelu jest w naszej ocenie znaczącym krokiem naprzód. To ewolucja, dzięki której samochód zadowoli zarówno nowych klientów, jak i tych przyzwyczajonych do doskonale znanych zalet Focusa – świetnego prowadzenia, przestronnego wnętrza, bogatego wyposażenia oraz innowacyjnych technologii. Jestem przekonany, że model ten ma wszystkie atuty, by powtórzyć sukces poprzedników - powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Uporządkowana stylistyka i znane, doskonałe silniki

Ford przy okazji wprowadzenia nowego Focusa postawił na zmiany, które znacząco odświeżają całą linię modelową. Ich symbolem są nowe reflektory wykonane w technologii LED, które stanowią podstawowe wyposażenie wszystkich wersji pojazdu. Mają one zintegrowane światła przeciwmgielne, co pozytywnie wpływa na stylistykę dolnej części nadwozia, a tym samym całego samochodu. Tylne światław wersjach pięciodrzwiowych i kombi otrzymały efektowne przyciemnione klosze.

Niezwykle ważne jest także przeprojektowanie przodu samochodu. Przednia krawędź maski silnika przebiega wyżej, co optycznie podwyższa cały samochód i pozytywnie wpływa na jego atrakcyjność. Zwiększono także osłonę chłodnicy, na którą z maski przeniesiono logotyp Forda.