Ford Galaxy i S-Max – dlaczego warto zainteresować się zakupem minivana?

Minivan to synonim samochodu rodzinnego. Oferuje mnóstwo przestrzeni, niesamowity komfort podróży, najwyższe bezpieczeństwo oraz najlepszą ergonomię. Ford Galaxy i S-MAX oferują te cechy, a teraz są również dostępne z napędami hybrydowymi, które łączą nowoczesność z ogromną funkcjonalnością i elastycznością na co dzień.

Ford Galaxy – najwyższa rodzinna klasa

Ford Galaxy to auto przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy oczekują najwyższego komfortu i funkcjonalności. Tu nie ma miejsca na kompromisy, zarówno pod względem stylistyki, materiałów we wnętrzu, jak i wyposażenia. Przede wszystkim warto podkreślić, że samochód ma wygodne fotele dla 7 osób. Praktyczne wnętrze z imponującą przestrzenią bagażnika, a do tego zaawansowane technologie ułatwiające użytkowanie – w tym modem FordPass Connect zapewniający dostęp do internetu podczas podróży. Teraz każdy pasażer będzie mógł korzystać z sieci niezależnie, bez ograniczeń – samochodowy punkt Wi-Fi umożliwia połączenie z internetem nawet dziesięciu urządzeń.

Ford Galaxy

W dalekich podróżach przyda się między innymi inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go. Dla kierowcy to ogromna pomoc, która pozwala podróżować z ustawioną wcześniej, stałą prędkością. Ułatwia również prowadzenie w gęstym ruchu ulicznym lub w korku. Zaawansowany system nieustannie monitoruje drogę przed samochodem, a gdy wykryje obecność pojazdu z przodu, zwolni lub całkowicie zatrzyma auto i wyłączy silnik, aby nie zużywał paliwa. Gdy droga znów będzie wolna, system uruchomi silnik i automatycznie przywróci ustawioną wcześniej prędkość (dotyczy wersji z automatyczną skrzynią biegów). W razie wypadku modem FordPass Connect nawiąże połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podając lokalizację pojazdu. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Już w bazowej odmianie Trend samochód wyposażono w 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów, relingi dachowe, przednią szybę z dodatkową warstwą akustyczną, radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford Sync 3, DAB+ i kolorowym 8-calowym wyświetlaczem dotykowym, 8 głośnikami, 2 gniazdami USB oraz FordPass Connect z modemem GSM. Jest także dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, przednie fotele z ręczną regulacją w 4 kierunkach, z ręcznie regulowanym podparciem odcinka lędźwiowego oraz kierownica i uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończone skórą. Jeśli chodzi o walory praktyczne, minimalna pojemność bagażnika w trybie 7-osobowym to 300 litrów, ale po złożeniu wszystkich oparć foteli, Ford Galaxy oferuje aż 2 339 litrów przestrzeni (tryb 2-osobowy, ładunek pod dach).


Ford S-MAX – MAXymalna przyjemność podróżowania

Ford S-MAX to idealne auto dla tych, którzy nie boją się przygód i od czasu do czasu chętnie zjeżdżają z ubitego szlaku. Niekorzystne warunki pogodowe, nierówna nawierzchnia, odrobina błota na drodze? Opcjonalny inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność i kontrolę nad pojazdem nawet w niesprzyjających warunkach drogowych i atmosferycznych. Od teraz kapryśna aura nie będzie żadną wymówką!