Ford Mustang Mach-E najlepszym samochodem 2022

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe przyznało Fordowi Mustangowi Mach-E tytuł najlepszego samochodu 2022 roku (AAA"s Best Overall Car 2022).

Ford Mustang Mach-E został wyróżniony za niezwykle atrakcyjną stylistkę, ciche i przestronne wnętrze, osiągi, a także za radość z jazdy. Zebrane punkty wystarczyły, by zająć pierwsze miejsce w segmencie SUV-ów / Minivanów oraz triumfować w rankingu głównym.

Jury w werdykcie napisało:

   „Mustang Mach-E jest nie tylko samochodem, to swego rodzaju fenomen: najstarsza firma motoryzacyjna Ameryki wykorzystała niezwykle popularną nazwę, kojarzącą się od 1964 roku z pony carem, przy wprowadzaniu pierwszego elektrycznego SUVa marki. Mustang Mach-E to świetnie wyglądające auto, z niezaprzeczalnym rodowodem Mustanga, choć zdefiniowane całkowicie na nowo.”


Ponadto jurorzy podkreślili przestronną kabinę, bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, osiągi – w tym zasięg oraz radość z jazdy. Zwrócono uwagę, że zarówno przyspieszanie, jak i hamowanie mogłoby być bardziej płynne przy niskich prędkościach i w jeździe w korku. Także menu niektórych parametrów systemu informacyjno-rozrywkowego, z którego można korzystać za pomocą blisko 16-calowego tabletu, mogłoby być bardziej intuicyjne.