Ford na Salonie Samochodowym we Frankfurcie

Podczas targów we Franfurcie (IAA) Ford prezentuje najbardziej kompleksową ofertę zelektryfikowanych pojazdów, które pomogą do końca 2022 roku zwiększyć sprzedaż, a jej poziom w Europie ma przewyższyć zapotrzebowanie na konwencjonalne modele benzynowe i wysokoprężne.

Ford ogłosił na początku tego roku, że każdy z nowych modeli pasażerskich jego gamy otrzyma wersję ze zelektryfikowanym układem napędowym – miękką hybrydę, pełną hybrydę, hybrydę plug-in lub wersję całkowicie elektryczną – przez co europejscy klienci otrzymają jedną z najbardziej wszechstronnych linii zelektryfikowanych pojazdów. Do 2024 roku, firma wprowadzi na rynek 17 zelektryfikowanych pojazdów, w tym osiem w roku 2019.

     

 Ford Puma Ecoboost Hybrid    Ford Focus Ecoboost Hybrid    Ford Fiesta Ecoboost Hybrid

Ford prezentuje gamę zelektryfikowanych pojazdów we Franfurcie

Ford zakłada, że do końca 2022 roku zelektryfikowane układy napędowe będą stanowić ponad połowę sprzedaży samochodów osobowych marki. Będzie to punkt zwrotny w wynikach sprzedaży zelektryfikowanych pojazdów Forda w porównaniu z konwencjonalnymi napędami benzynowymi i Diesla. Do tego czasu firma spodziewa się również sprzedać 1 milion zelektryfikowanych pojazdów osobowych.