Ford na SEMA Show 2021 pokazuje niesamowite możliwości personalizacji Bronco i Bronco Sport

Podczas tegorocznego SEMA Show, które właśnie odbywa się w Las Vegas (2-5 listopada br.), Ford prezentuje zróżnicowaną linię spersonalizowanych dwu- i czterodrzwiowych SUV-ów Bronco i Bronco Sport. Ma to związek z premierą nowej marki The Built Wild Bronco, w ramach której samochody można spersonalizować do dowolnych celów.

Na swoim stoisku Ford prezentuje cztery niestandardowe Bronco i dwa Bronco Sport, które przygotowali wiodący konstruktorzy w branży off-roadowej. Każdy z egzemplarzy posiada oryginalne części Ford i Ford Performance, licencjonowane akcesoria, a także wiele części zamiennych oraz do niestandardowych zastosowań.

   – Klienci Bronco i Bronco Sport uwielbiają części i akcesoria, które podkreślają osiągi i terenowy styl życia, dlatego poświęciliśmy wiele czasu, aby dostarczyć produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb – powiedział Eric Cin, globalny dyrektor Forda ds. personalizacji pojazdów, akcesoriów i licencji. – Od czasu premiery obu modeli przygotowaliśmy już ponad 350 części i akcesoriów do Bronco i Bronco Sport, a liczba ta cały czas rośnie.

Dzięki modułowej konstrukcji, która umożliwia szybką i łatwą personalizację, a także szerokiej gamie części zamiennych, Bronco zostało nominowane w pierwszym w historii konkursie SEMA 4×4 SUV of the Year Award.

Dodatkowo, zabytkowe i wyścigowe Bronco zostały wystawione w pobliżu głównego wejścia do Centrum Kongresowego, gdzie uczestnicy wystawy mogą doświadczyć możliwości terenowych Bronco i Bronco Sport.

2021 Bronco RTR Fun-Runner stworzony przez RTR Vehicles

Legendarny kierowca Ford Performance i znany konstruktor Vaughn Gittin Jr. stworzył koncepcję pojazdu z wieloma częściami Ford Performance i licencjonowanymi akcesoriami Forda. Konstrukcja pojazdu oparta jest na 2-drzwiowym Bronco serii Badlands™, w którym zastosowano m.in. niestandardową listwę dźwiękową RTR oraz licencjonowane akcesoria Forda – specjalne nakładki na progi i folię chroniącą lakier . Sportowy układ wydechowy z podwójnymi czarnymi chromowanymi końcówkami od Ford Performance Parts nadaje 2,3-litrowemu silnikowi EcoBoost mocniejszy dźwięk i atrakcyjniejszy wygląd.

RTR przekształcił pojazd w samochód do niezrównanej zabawy, zwiększając możliwości i osiągi, jednocześnie wyróżniając Bronco swoją charakterystyczną stylistyką i funkcjonalnością. Auto posiada m.in. przednią oś Ultimate Dana 44™ FDU z przegubem równobieżnym Spicer® Extreme™, tylną oś Ultimate Dana 60™ czy wydajny układ dolotowy.

Ulepszenia zawieszenia obejmują zawieszenie gwintowane Fox Performance Elite 2.5 i zestaw zawieszenia do jazdy terenowej o dużym skoku. Fun-Runner jeździ na kutych kołach RTR Tech 6 i 37-calowych oponach terenowych.

2021 Bronco stworzony przez BDS Suspensions

Firma o wieloletniej historii współpracy z Fordem, BDS Suspensions (spółka zależna Fox Shocks), stworzyła terenowy pojazd pierwszej pomocy, oparty na dwudrzwiowym Bronco z serii Black Diamond™ z 2021 roku. Z prawie półwiecznym doświadczeniem w konstruowaniu zawieszeń, propozycja BDS Suspension pokazuje Bronco jako kompletny wóz strażacki. Został on wyposażony w specjalistyczny sprzęt zarówno we wnętrzu oraz na zewnątrz, aby w kompleksowy sposób wspierać ekipy ratownicze.