Ford prezentuje nową Fiestę na rok 2022

Ford zaprezentował nową Fiestę, wyróżniającą się odnowioną, wyrazistą stylistyką, udoskonalonym pakietem systemów oraz zaawansowanymi układami napędowymi z miękką hybrydą, dzięki którym kompaktowy hatchback otwiera się na przyszłość.

        

Ford Fiesta 2022

Odważnie zaprojektowane nadwozie przenosi wyrazistą stylistykę Fiesty w nowy wymiar, dzięki czemu samochód jest bardziej rozpoznawalny na drodze i oferuje większe zróżnicowanie bogatej gamy wersji wyposażeniowych. Modele Trend, Titanium, ST-Line otrzymały wyjątkowe, odróżniające je elementy stylistyczne, a także poszerzoną gamę kolorów nadwozia, wzorów felg i wykończenia wnętrza.

Systemy najnowszej generacji sprawiają, że nowa Fiesta oferuje doskonalsze, bardziej inteligentne sposoby korzystania z usług komunikacji. Po raz pierwszy we wszystkich wersjach Fiesty wprowadzono matrycowe reflektory diodowe z zaawansowaną funkcją automatycznych, nie oślepiających świateł drogowych, które w trudnych warunkach dostosowują kształt sektora świecących diod i wiązkę światła, poprawiając pole widzenia kierowcy.

W nowej Fieście znalazł się również 12,3-calowy cyfrowy wyświetlacz panelu instrumentów, który pomaga kierowcy śledzić informacje podczas relaksujących podróży. Funkcje wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze 1 i ostrzegania o próbie wjazdu pod prąd debiutują w Fieście z pakietem zaawansowanych systemów, wspomagających kierowcę.

Dzięki zelektryfikowanym układom napędowym, kierowcy nowej Fiesty będą mogli oszczędzać paliwo i ograniczać emisję, a jednocześnie czerpać radość z jazdy. Fordowski 48-woltowy system miękkiej hybrydy EcoBoost Hybrid wpływa na obniżenie zużycia paliwa, poprawiając jednocześnie dynamikę jazdy i reakcje Fiesty na komendy przyspieszenia. System współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów Powershift, dzięki czemu osiągnięto większą szybkość i płynność zmiany przełożeń oraz komfort i kulturę pracy układu, a co za tym idzie pewność za kierownicą.