Ford przedstawia Focusa ST Edition z regulowanym zawieszeniem

Ford zaprezentował dziś nową, specjalną wersję pięciodrzwiowego hot hatcha, Focusa ST, która dzięki regulowanemu zawieszeniu i lekkim felgom pozwala na bardziej dynamiczne prowadzenie, zapewniając doskonałe wrażenia z jazdy po drogach i torach wyścigowych.

        

Nowy Ford Focus ST Edition

Focus ST Edition, dostępny na zamówienie na wybranych rynkach europejskich, to jak dotąd najbardziej dynamiczna wersja czwartej generacji Focusa ST, która oferuje fanom szybkiej jazdy możliwość dostosowania dynamiki pokonywania zakrętów do własnych preferencji, dzięki regulowanemu zawieszeniu typu coilover, zestrojonemu przez Ford Performance.

Reakcje samochodu w zakrętach i dynamikę jazdy dodatkowo wzmocniono przez zastosowanie standardowych w tej wersji samochodu felg aluminiowych formowanych ciśnieniowo (tzw. Flow Forming), co zmniejsza masę nieresorowaną, przyczyniając się do bardziej satysfakcjonującej i pewnej jazdy. Klienci, którzy chcą poprawić osiągi i przyczepność na suchej nawierzchni, mają do dyspozycji opcjonalne opony wyczynowe, które współpracują z zaawansowanymi sportowymi układami, takimi jak hydraulicznie aktywowany elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (eLSD) oraz możliwość wyboru trybu jazdy, w tym trybu torowego.