Ford Ranger nowej generacji otrzymuje odmianę Platinum

Ford Pro zaprezentował właśnie pickupa Rangera Platinum o wyjątkowo bogatym wyposażeniu, który podnosi luksus w rodzinie Rangerów do nowych, wyższych standardów. Nowa, topowa wersja Platinum w gamie lidera rynku pickupów, Forda Rangera, wyznacza nowy standard luksusu w jego segmencie.

     

Ford Ranger Platinum 2023

Nowy Ranger Platinum dołącza do ekscytującej gamy nowej generacji najlepiej sprzedającego się pickupa w Europie i staje na szczycie gamy samochodów terenowych. Ekskluzywne detale zewnętrzne i akcenty podkreślają tak charakterystyczny wygląd Rangera, zapraszającego do stylowej, nowoczesnej kabiny skórzaną tapicerką.

Potężny 3-litrowy turbodiesel V6 o mocy 240 KM i układ napędowy opracowany specjalnie pod kątem wyrafinowanej jazdy składają się na płynne, swobodnie uzyskiwane osiągi, a wyjątkowo wysoki moment obrotowy pozwala na pewniejsze przewożenie ładunków i holowanie przyczepy o masie do 3500 kg.

   „Ford Ranger wyznaczył standardy osiągów, wszechstronności i możliwości w segmencie pickupów, a teraz wyznacza także standardy luksusu. Oszałamiający nowy wariant Platinum będzie odpowiadał klientom, którzy cenią wysoki komfort i najwyższej klasy technikę, kojarzoną z samochodami osobowymi, jednak potrzebują też wytrzymałości i wszechstronnych możliwości, które niezmiennie czynią Rangera liderem sprzedaży pickupów w Europie – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe.

Europejski system zamówień na Rangera Platinum zostanie niebawem otwarty. Produkcja tego samochodu ma się rozpocząć w marcu 2023 roku, a pierwsze dostawy do klientów planowane są latem.

     

     

Najbardziej luksusowy Ranger stworzony przez Ford Pro

Ranger Platinum jest dostępny wyłącznie w konfiguracji pięciomiejscowej z podwójną kabiną i jest napędzany 3-litrowym turbodieslem V6 Forda, występującym również w luksusowych SUV-ach i pickupie F-150 w Ameryce Północnej, wytwarzającym moc 240 KM i moment obrotowy 600 Nm. Moc przekazywana jest przez nowy, elektronicznie sterowany system stałego napędu na wszystkie koła, połączony z 10‑biegową automatyczną skrzynią biegów Forda z adaptacyjnym programem doboru przełożeń i z mocowaniami przeprojektowanymi w celu zmniejszenia hałasu i drgań.

W rezultacie uzyskano dynamikę, wyrafinowaną pracę napędu i osiągi podnoszące pewność kierowcy, niezależnie od warunków jazdy oraz wysoką dopuszczalną masę holowanej przyczepy, wynoszącą 3500 kg. Mimo luksusu samochód oferuje również te same znakomite możliwości przewozu ładunków, co wszystkie wersje Rangera, w tym ładowność przekraczającą jedną tonę.

Wygląd zewnętrzny Rangera Platinum opiera się na muskularnej i funkcjonalnej stylistyce rodziny pickupów Ranger, ale dodaje jej więcej wyrafinowania. Nowy model plasuje się powyżej bogato wyposażonej wersji Wildtrak, która stanowiła 60 procent sprzedaży poprzedniego modelu Rangera w Europie.