Gama modeli z rodziny Kia Ceed w nowej odsłonie

Ceed – najlepiej sprzedająca się gama modeli marki Kia – przeszedł właśnie zdecydowany facelifting. Pięciodrzwiowy hatchback, kombi i shooting brake mają całkowicie zmieniony przód, dodatkowe sportowe detale z tyłu, przestylizowane aluminiowe obręcze kół, a także odświeżone kolory nadwozia i wnętrza. Kia Ceed w nowej odsłonie trafi w Polsce do sprzedaży po wakacjach.

Kia Ceed w nowej odsłonie

Kia oferuje gamę modeli segmentu C, która jest jedną z najbardziej rozbudowanych na rynku. Ciągła obecność Ceeda wśród modeli marki Kia świadczy o wyjątkowej atrakcyjności tego modelu i dowodzi jego znakomitej reputacji. Modele z rodziny Kia Ceed są od dawna uznawane za te, które odegrały i wciąż odgrywają kluczową rolę w tworzeniu sukcesu koreańskiej marki na Starym Kontynencie – były pierwszymi samochodami marki Kia zaprojektowanymi w Europie specjalnie po to, aby trafić w gusta europejskich nabywców. Modele z rodziny Kia Ceed mają aż 28% udziału w sprzedaży marki Kia na europejskich rynkach i są silnymi konkurentami dla innych modeli, które od dziesięcioleci dominują w tym segmencie.

        

Odświeżony wygląd zewnętrzny

Z zewnątrz nadwozie Ceeda po faceliftingu prezentuje się zarazem bardzo współcześnie i dynamicznie. W przeprojektowanym przodzie dominuje nowe logo marki Kia, które odzwierciedla hasło „Movement that inspires”. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby wszystkie wersje Ceeda odróżniały się od siebie.

Kultowa osłona wlotu powietrza do chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, dzięki któremu Ceed jest łatwo rozpoznawalny jako model marki Kia, został zmodernizowany i wykończony na wysoki połysk w kolorze czarnym z dodatkowymi elementami w postaci chromowanych listew na górze i na dole, które mają satynowe wykończenie i przywodzą na myśl skrzydła. Teraz grill ma jednocześnie bardzo elegancki i nowoczesny wygląd. Modele PHEV mają zamkniętą osłonę chłodnicy z efektownym wykończeniem w kolorze błyszczącej czerni. Motyw inspirowany skrzydłami powtarza się również na dole zderzaka we wlocie powietrza, który zdobią chromowane listwy. Z tyłu, aby podkreślić prostotę nowego logo marki Kia, powierzchnia między zespolonymi lampami LED pozostała jednolita i mieści nowy, elegancki emblemat marki. Oznaczenie wersji „PHEV” ma również nowy emblemat, który lepiej koresponduje ze zaktualizowanym logiem marki. Do sportowego tylnego zderzaka dodano nowy błyszczący czarny dyfuzor, który nawiązuje do satynowego chromowanego wykończenia widocznego z przodu samochodu.

We wszystkich modelach z rodziny Kia Ceed wprowadzono nowe w pełni LED-owe reflektory ze światłami do jazdy dziennej, które poprawiają nie tylko widoczność auta na drodze, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Trzy moduły w kształcie strzałek otaczają zintegrowane światła przeciwmgielne LED oraz światła drogowe i mijania. Światła do jazdy dziennej pełnią również funkcję kierunkowskazów. Ceed hatchback w wersjach GT-Line i GT ma z tyłu nowo zaprojektowane zespolone lampy LED, które składają się z aż 48 modułów w kształcie plastra miodu. Wielofunkcyjne moduły ustawione są w pięciu rzędach i przykryte przyciemnianym szkłem. W wybranych rzędach, gdy w użyciu są kierunkowskazy, diody LED zapalają się sekwencyjnie.