Globalna premiera nowego Maserati Grecale

Nowy SUV Maserati Grecale to “wyjątkowość każdego dnia”. Grecale zachowuje właściwą równowagę pomiędzy wszechstronnością, elegancją, osiągami i innowacyjnością, a jednocześnie gwarantuje wydajność, komfort oraz bezpieczeństwo. Te cechy łączą się z możliwościami terenowymi i bezkompromisową przyjemnością z jazdy.

        

SUV Maserati Grecale

Opracowany w Laboratorium Innowacji Maserati w Modenie nowy SUV będzie produkowany w zakładzie w Cassino. Za Grecale stoi najszersza gama w historii marki spod znaku trójzębu. Do wyboru jest niezwykle szeroka paleta napędów: konwencjonalny spalinowy, hybrydowy, a za rok Grecale będzie także pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em w dziejach Maserati.

W chwili debiutu na rynek trafią trzy wersje:

  • GT, napędzana 4-cylindrowym silnikiem z układem mild hybrid (miękkiej hybrydy) o mocy 300 KM,
  • Modena, z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM
  • oraz potężna Trofeo, wyposażona w wysokowydajny benzynowy silnik V6 o pojemności 3,0 l i mocy 530 KM, bazujący na motorze Nettuno zamontowanym w MC20.

Uzupełnieniem oferty będzie Grecale Folgore, w 100% elektryczna wersja w technice 400V.

Maserati Grecale Trofeo

Nowy SUV wyróżnia się przestronnością i komfortem, szczycąc się imponującym pakietem cech „najlepszych w swojej klasie”. Jest najlepszy w swojej klasie pod względem: przestrzeni wewnątrz, właściwości jezdnych, prowadzenia, przyspieszenia (0-100 km/h w 3,8 s – wersja Trofeo), prędkości maksymalnej (285 km/h – ponownie Trofeo), jakości dźwięku oraz szerokiego zastosowania szlachetnych materiałów, takich jak drewno, włókno węglowe i skóra.