Globalny debiut Subaru Impreza na Los Angeles Auto Show

Podczas zakończonego niedawno Auto Show w Los Angeles, Subaru of America zaprezentowało światu całkowicie nową Imprezę na rok modelowy 2024, która będzie produkowana od przyszłego roku. Impreza szóstej generacji otrzymała całkowicie nowy design, lepsze osiągi, ulepszone funkcje bezpieczeństwa i zaktualizowaną technologię multimedialną.

     

Debiut Subaru Impreza 6. generacji

Nowością w ofercie jest również wersja RS wyposażona w 2,5-litrowy silnik SUBARU BOXER, wyjątkowe 18-calowe felgi oraz unikalne elementy zewnętrzne i wewnętrzne.

Impreza zadebiutowała 30 lat temu na Salonie Samochodowym w Los Angeles w 1992 roku, oferując klientom wartościowy samochód kompaktowy z dostępnym napędem na wszystkie koła Subaru Symmetrical. Jako pionier w segmencie samochodów kompaktowych, Impreza była jedynym pojazdem w tamtym czasie oferującym napęd na wszystkie koła. Impreza położyła również podwaliny pod legendarne Subaru WRX, samochód wyczynowy, który błyszczał na rajdowych mistrzostwach przez cztery dekady.

Subaru Impreza 6. generacji otrzymała nowy, sportowy wygląd i jest standardowo wyposażona w najnowszą generację technologii wspomagania kierowcy EyeSight. 11,6-calowy system SUBARU STARLINK Multimedia Plus jest dostępny po raz pierwszy w Imprezie i wyposażony w bezprzewodową obsługę Apple CarPlay i bezprzewodową obsługę Android Auto. System oferuje również ekranowe elementy sterujące funkcjami audio, klimatyzacji i innymi funkcjami pojazdu.

Na rok 2024 Subaru usprawniło linię modelową Imprezy, aby bardziej podkreślić sportowy charakter, wszechstronność i możliwości pojazdu. Impreza jest teraz dostępna w poziomach wykończenia Base, Sport i całkowicie nowym wariancie RS. Kompaktowy samochód dostępny jest wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback.