Hennessey przedstawia Mammoth 1000 TRX – najmocniejszego przeprawowego pickupa na świecie

Hennessey Performance wprowadza wersję Overland Edition do swojej linii pickupów MAMMOTH TRX opartych modelu RAM 1500 TRX. Kompleksowy pakiet pozwala najpotężniejszemu na świecie pickupowi zabrać żądnych przygód właścicieli dalej w dzicz niż kiedykolwiek wcześniej.

     

Hennessey MAMMOTH 1000 TRX – potężny pickup na wyprawy w teren

Overlanding to w tym przypadku drogowe i terenowe wyprawy w poszukiwaniu przygód, w których nacisk kładzie się na samowystarczalność, odporność na przeciwności losu i czystą radość z podróży, w której dotarcie na miejsce docelowe to dopiero połowa całej zabawy (jeśli nie większość frajdy). Mając to na uwadze, Hennessey MAMMOTH 1000 TRX oferuje poszukiwaczom przygód moc ponad tysiąca koni mechanicznych i wysoką wydajność napędu 4×4 pozwalającego wjechać gdziekolwiek, w połączeniu ze wszystkim, co potrzebne, aby czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Dostosowana do wyżej wymienionych potrzeb edycja Overland, zawiera szeroki zakres przyjaznego dla użytkownika wyposażenia do życia w wyprawie po bezdrożach. System modułowy wykorzystuje solidny stelaż TRX jako podstawę, zwieńczony wygodnym namiotem dachowym o twardej skorupie, którego rozłożenie zajmuje zaledwie kilka minut. Rozsuwana 55-calowa markiza zapewnia cień i schronienie. Pomocnicze zbiorniki paliwa i zbiornik wody pod ciśnieniem są również zamontowane na stelażu, aby zwiększyć użyteczność oraz zasięg wyprawy. Inne akcesoria obejmują 28-calową siekierę do rozłupywania, łopatę i oświetlenie LED. Uchwyty i wysuwana drabina ułatwiają natomiast dostęp do namiotu i sprzętu.

Nowa wersja Overland Edition jest dostępna w wersjach “MAMMOTH 900” lub “MAMMOTH 1000” modelu RAM TRX. Profesjonalnie zainstalowany przez techników Hennessey Performance, kompleksowy upgrade może być dodany do każdej konstrukcji MAMMOTH w cenie 19,950 dolarów.

Hennessey MAMMOTH 1000 TRX jest znany jako najszybsza i najpotężniejszy pickup na świecie. Osiągi te zawdzięcza 6,2-litrowemu, doładowanemu silnikowi V8 HEMI Hellcat, który został wzbogacony o wysokoprzepływową sprężarkę Hennessey o pojemności 2,65 litra, bardziej wydajne wtryskiwacze paliwa, układ dolotowy o zwiększonym przepływie oraz modyfikacje zwiększające osiągi. W wyniku tych ulepszeń powstał pickup, który z mocą 1012 bhp (~1026 KM) przy 6,500 obr/min i potężnym momentem obrotowym 969 lb-ft (~1314 Nm) przy 4,200 obr/min wjedzie praktycznie wszędzie.

John Hennessey, założyciel i dyrektor generalny firmy:

   “Nasz nowy MAMMOTH 1000 TRX Overland Edition jest naszym topowym pojazdem nastawionym na przygodę w terenie, ponieważ dodaje możliwości off-roadowe do najmocniejszego pickupa na świecie. Dzięki modułowej budowie systemu i jego bezproblemowej integracji poszukiwacze przygód mogą podróżować do odległych miejsc i bez wysiłku rozbijać obóz nie martwiąc się o wydajność lub możliwości napędu 4×4. Nie ma nic innego takiego (jak ten pickup)!”