Hennessey zaprezentował Mustanga Shelby GT500 w wersji Venom 1200

Hennessey Performance potwierdził produkcję nowego Mustanga GT500 Venom 1200. Bazując na najmocniejszym fabrycznym Mustangu wszech czasów, czyli Shelby GT500, najnowsza konstrukcja Hennessey będzie jednym z najmocniejszych muscle carów, jakie Hennessey Performance kiedykolwiek wyprodukował.

     

Shelby GT500 – modyfikacje wprowadzone przez Hennessey

Fabryczny Shelby GT500 przygotowywany przez dział Ford Performance może pochwalić się doładowanym 5,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 760 KM i momencie obrotowym 848 Nm. Jest to najmocniejszy fabryczny silnik, jaki kiedykolwiek trafił pod maskę kultowego modelu.

Mimo to Ford nadal pozostawia wiele potencjału, który można wykorzystać. Zespół Hennessey Performance z Teksasu, który od ponad 30 lat “sprawia, że szybkie samochody stają się szybsze”, postanowił skorzystać z tej okazji.

Inżynierowie Hennessey Performance wprowadzają do fabrycznej konfiguracji obszerne poprawki, które znacznie zwiększają moc i moment obrotowy. Obejmują one zwiększenie pojemności kompresora do 3,8-litra, wysokoprzepływowy układ dolotowy powietrza, nowe listwy paliwowe z wtryskiwaczami oraz system separacji oleju.

Ponadto zmodernizowano złącza, przewody, paski i napinacze, a dwusprzęgłowa skrzynia biegów została ponownie skalibrowana pod kątem wysokiej wydajności. Na koniec pojazd jest dokładnie strojony na hamowni Hennessey’a, a następnie poddawany testom drogowym.

Kiedy Venom 1200 opuszcza Hennessey Performance, jego kompleksowe modernizacje i ulepszenia pozwalają uzyskać imponujące 1,220 KM (1204 bhp) i 847 Nm (902 lb-ft) momentu obrotowego – to zdumiewający 58-procentowy wzrost mocy w stosunku do wersji fabrycznej.

John Hennessey, założyciel i dyrektor generalny firmy powiedział:

   “Fabryczny Shelby GT500 to niezwykły muscle car, ale dzięki pakietowi Venom 1200 osiągamy jeszcze wyższy poziom. Nasi inżynierowie byli w stanie wydobyć z silnika ponad 400 dodatkowych koni mechanicznych, co przenosi osiągi na poziom supersamochodu. Tylko garstka pojazdów na świecie oferuje taki poziom mocy… zwłaszcza w tym przedziale cenowym”.