Hybrydowy Hypercar Peugeot 9X8 – design najwyższej próby

Peugeot 9X8 to znacznie więcej niż samochód wyścigowy. Stał się już obiektem kultowym, urzeczywistnieniem rewolucji estetycznej i technicznej, przedstawicielem designu najwyższej próby. Matthias Hossan, dyrektor stylu Peugeot, umieścił hybrydowy hipersamochód Peugeot 9X8, który już wkrótce wystartuje w 2022 roku na torach wyścigów długodystansowych, w scenerii brutalistycznej architektury.

        

Peugeot 9X8 – hybrydowy Hypercar

Dla Agnieszki Doroszewicz, fotografki mody i hipersamochodów, była to okazja do zabawy grą świateł, wydobycia wszystkich kontrastów i cech faktury betonu. Jej zdjęcia są jak metafora historycznego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans, podczas którego światło zmienia się z upływem kolejnych godzin zmagań.

Projektując nowy hybrydowy hipersamochód 9X8, zespół działu designu Peugeot ustawił wysoko poprzeczkę. Bolid ma wszystkie elementy stylistyczne marki: sylwetkę przyczajonego kota, płynnie biegnące linie nadwozia zwieńczone sportowymi elementami, czyste i mocno wyprofilowane płaszczyzny boków samochodu oraz, rzecz jasna, charakterystyczny układ świateł z trzema śladami pazurów typowych dla marki. Wykwintny i rasowy Peugeot 9X8 wzbudza emocje i ucieleśnia szybkość.