Hyundai i10 nowej generacji – rewolucja w segmencie A

Tuż przed oficjalną premierą podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA) 2019, Hyundai pokazał zdjęcia modelu i10 Nowej Generacji. Najnowszy model z rodziny „i” Hyundai charakteryzuje się nowym, dynamicznym wyglądem oraz został wyposażony w kompleksowe rozwiązania z zakresu łączności i bezpieczeństwa Hyundai SmartSense™.

Hyundai i10 nowej generacji

Hyundai i10 to model, który od czasu wprowadzenia na rynek w 2008 roku odniósł w Europie wiele sukcesów. Podobnie jak poprzednia generacja samochodu, nowy Hyundai i10 został zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w Europie. i10 Nowej Generacji jest autem bezkompromisowym, wygodnym i łatwym w obsłudze, który ma towarzyszyć swoim użytkownikom w codziennych czynnościach. Dzięki wyposażeniu w jedne z najbardziej rozbudowanych pakietów bezpieczeństwa zapewnia pasażerom kompleksową ochronę.
„Hyundai i10 jest jednym z naszych najlepiej sprzedających się modeli, który przyczynił się również do wzrostu popularności marki Hyundai w Europie. Klienci poszukujący samochodu z segmentu A są dla nas niezmiennie bardzo ważni. Hyundai i10 Nowej Generacji to model wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne. Wprowadzeniu samochodu do sprzedaży będzie towarzyszyć kampania reklamowa pod hasłem Go Big. Samochód jest niewielki, ale robi ogromne wrażenie!” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann Wiceprezes ds. Marketingu Hyundai Motor Europe.

        

Dynamiczny i stylowy wygląd zewnętrzny

Model Hyundai i10 Nowej Generacji cechuje elegancki, dynamiczny wygląd, który podkreślają kontrasty między miękkimi powierzchniami i ostrymi liniami, dzięki czemu samochód wyróżnia się w segmencie A. Proporcje nowego modelu zostały zdefiniowane na nowo w odniesieniu do poprzedniej generacji modelu. Dach został obniżony o 20 mm, a korpus poszerzony o 20 mm, co poprawia wizualny odbiór auta. Dopełnieniem wyglądu zewnętrznego są zaprojektowane na nowo opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe. Szeroki przedni grill podkreśla sportowy charakter auta, a wyrafinowana struktura okrągłych świateł LED do jazdy dziennej przypomina strukturę plastra miodu i nawiązuje do poprzedniej generacji modelu. Dzięki trójkątnym przetłoczeniom samochód wydaje się szerszy, jego sylwetka jest podkreślona, a aerodynamika poprawiona. Charakterystyczny słupek C w kształcie litery X wyróżnia się z daleka i przyciąga wzrok, dzięki zamontowanym na nim logotypie Hyundai.

Klienci mogą wybierać spośród 10 podstawowych kolorów lakieru, w tym trzech nowych: Dragon Red, Brass i Aqua Turquoise. Pozostałe kolory zewnętrzne to Phantom Black, Polar White, Star Dust, Sleek Silver, Champion Blue, Tomato Red i Slate Blue. Opcjonalny dach w kolorze czarnym lub czerwonym dodatkowo zwiększa możliwość personalizacji. Łącznie dostępne są 22 kombinacje kolorów zewnętrznych.

Wnętrze o całkowicie nowym wyglądzie

We wnętrzu modelu Hyundai i10 Nowej Generacji, na desce rozdzielczej znajdziemy panel dekoracyjny o wzorze plastra miodu. Identyczny wzór pojawia się także na boczkach drzwi. Panele drzwi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wizualnie przedłużyć deskę rozdzielczą, jednocześnie kierując wzrok użytkownika samochodu w stronę dużych schowków w drzwiach. Natomiast nad schowkiem po stronie pasażera znalazła się wnęka, którą można wykorzystać jako otwarty schowek. Cztery różne kombinacje kolorów wnętrza oferują Klientom jeszcze więcej możliwości personalizacji.