Infiniti QX60 wjedzie na polski rynek

Spółka IP wprowadzi na polski rynek luksusowego siedmiomiejscowego SUV-a INFINITI QX60. Samochód, który z wielu względów uosabia wyższy poziom komfortu, trafi do salonów INFINITI w Polsce w najbliższych tygodniach.

QX60 znany jest dotąd głównie po drugiej stronie Atlantyku. W 2017 roku klienci w samych tylko Stanach Zjednoczonych kupili 40 444 egzemplarze tego modelu, co dało mu szóste miejsce na liście najpopularniejszych aut w segmencie premium large SUV.

Infiniti QX60

INFINITI QX60 powinien zainteresować osoby, które szczególnie cenią wygodę i funkcjonalność. Jest wręcz stworzony do dalekich podróży, tak rodzinnych, jak i biznesowych, czy towarzyskich. Wielkość i funkcjonalność QX60 moglibyśmy określić mianem „amerykańskich”, ale z rozmów z miłośnikami INFINITI w Polsce, wywnioskowaliśmy, że także w naszym kraju jest szerokie grono osób, którym bliski jest wyższy poziom komfortu i z przyjemnością zasiądą do tego samochodu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić QX60 na polski rynek – mówi Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP.

Samochód charakteryzuje wyrafinowany, dostojny styl i nieograniczony przestrzennie komfort, w oczywisty sposób wynikający z wymiarów auta. Jego długość to 5092 mm, a szerokość – 1960 mm.

QX60 wyposażony jest w silnik V6, 3,5 litra – jednostkę z kultowej serii VQ, rekordową liczbę razy umieszczanej na liście Ward’s 10 Best Engines, jako wzór dynamicznie, acz płynnie narastającej mocy i efektywności. Silnik ten rozpędza ponaddwutonowe auto do setki w 8,4 sekundy.

W Polsce INFINITI QX60 będzie oferowany tylko w wersji z inteligentnym napędem na cztery koła.

Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich