Infiniti ujawnia nowy, opalizujący lakier dla limitowanej edycji Q50

Od pawi, poprzez motyle, aż po cenne minerały – zmieniający kolor efekt opalizacji jest jednym z najbardziej oszałamiających zjawisk wizualnych w przyrodzie. Jest on szczególnie widoczny w opalach, minerałach utworzonych z uwodnionej krzemionki. Jednym z najbardziej uderzających – nie wspominając o najrzadszych i najcenniejszych – wariantów jest czarny opal, najczęściej spotykany w Nowej Południowej Walii w Australii. Teraz jednak uważni kierowcy mogą dostrzec wielobarwny blask tego kamienia szlachetnego w najbliższym salonie INFINITI.

     

Infiniti Q50 RED SPORT 400 2023

Cudowna natura zmieniającego kolory czarnego opalu została uchwycona przez projektantów INFINITI i już wkrótce ozdobi INFINITI Q50 Red Sport 400 z 2023 roku. Podobnie jak kamień szlachetny, od którego pochodzi jego nazwa, nowy pakiet Black Opal Edition będzie niezwykle rzadki, a jego liczba będzie ograniczona.

Pakiet charakteryzuje się efektownym lakierem Black Opal Metallic, który mieni się i przechodzi między niebieskimi, zielonymi i fioletowymi odcieniami w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia. Unikalny lakier sprawia, że sportowy sedan jeszcze bardziej przyciąga wzrok, ponieważ wydaje się zmieniać kolory w zależności od chwili. Ponadto, entuzjaści motoryzacji rozpoznają zmieniający się kolor jako jeden z najbardziej kultowych i legendarnych kolorów lakieru w historii japońskich supersamochodów: Midnight Purple.

Oprócz opalizującego nadwozia, Q50 Black Opal Edition zyskuje na subtelności dzięki satynowanej czerni zewnętrznych logo i plakietek. Z tyłu samochodu spoiler wykonany z odsłoniętego włókna węglowego stanowi dodatkowy sportowy akcent, jednocześnie płynnie uzupełniając linie nadwozia Q50.