Jasnozielony hot hatch czyli Golf GTI Clubsport z body kitem

Volkswagen Golf GTI od prawie 50 lat jest doskonałym hot hatch’em i jako dynamiczny model sportowy należy oczywiście do absolutnych faworytów sceny tuningowej.

     

Golf GTI Clubsport zmodyfikowany przez JMS Fahrzeugteile

Egzemplarz GTI Clubsport obecnej, ósmej już generacji został teraz gruntownie udoskonalony przez specjalistów z JMS Fahrzeugteile, co jeszcze bardziej podkreśla jego inspirowany sportami motorowymi wygląd.

Absolutnym hitem są bez wątpienia nowe felgi Barracuda Racing Wheels. Z wyjątkiem Szwajcarii, firma JMS Fahrzeugteile podjęła się wyłącznej światowej dystrybucji tej marki. Są to koła Dragoon, które pochodzą z serii Ultralight i dzięki produkcji w procesie Flow Forged są bardzo lekkie. Wymiary to 8,5×20 cali dookoła, a zamontowane opony mierzą 235/30R20.

Opcjonalne kołpaki w kolorze czerwonym oraz czarne śruby Barracuda Racing Bolts kontrastują z wykończeniem w klasycznym Hyper Silver. Odpowiednie obniżenie, które pozwala nowej kombinacji kół i opon idealnie usadowić się w obudowie, to zasługa zawieszenia gwintowanego KW Variant 3. Redukcja prześwitu wynosi 45 milimetrów z przodu i 40 milimetrów z tyłu.

Golf GTI Clubsport pozostawia także niezatarte wrażenie dzięki rewelacyjnemu pełnemu foliowaniu: podczas gdy duża część nadwozia jest w kolorze jaskrawej zieleni, dach jest czarny, a maska ma karbonowy wygląd. Golf posiada także body kit, który obejmuje dokładkę przedniego spojlera, progi boczne i wkładkę dyfuzora na tył, także progi boczne i dodatkową dokładkę spojlera na skrzydło dachowe.