Jeep Compass – nowe edycje specjalne już dostępne

Jeep Compass wita w rodzinie nową, elegancką, a jednocześnie zapewniającą niezwykłą przyjemność prowadzenia edycję specjalną Upland, która łączy off-roadowy wygląd i legendarne możliwości terenowe Jeepa z dobrze wyposażonym wnętrzem i najnowocześniejszą technologią. Ponadto w gamie Jeepa Compassa e-Hybrid dostępna jest całkiem nowa wersja wyposażenia High Altitude, łącząca racjonalność z elegancją.

     

Jeep Compass Upland 2023

Edycja specjalna Compass Upland jest oferowana z układem napędowym plug-in hybrid 4xe o mocy 240 KM, gdzie 4xe oznacza zwiększone osiągi, radość z jazdy, oszczędność paliwa i odpowiedzialność za środowisko.

Układ napędowy integruje dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów o pojemności 11,4 kWh, z oszczędnym silnikiem benzynowym turbo o pojemności 1,3 litra i sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Budowa ta zapewnia, że mamy dwa samochody w jednym: samochód elektryczny wyposażony w silnik elektryczny i litowo-jonowy akumulator wysokiego napięcia na tylnej osi oraz konwencjonalny samochód z silnikiem spalinowym zamontowanym na osi przedniej.

Większy moment obrotowy generowany przez elektryczną jednostkę napędową oraz możliwość jego niezwykle precyzyjnej regulacji, zapewnia jeszcze większe możliwości napędu 4×4 w każdym terenie, podczas wymagających przygód off-roadowych. Jednocześnie jest to idealny samochód do codziennej jazdy w mieście, ponieważ w trybie w pełni elektrycznym pozwala podróżować z zerową emisją spalin, zapewniając średni zasięg do 50 km. Ponadto dzięki technologii hybrydowej plug-in emisja CO2 jest niższa niż 50 g/km w trybie hybrydowym, a koszty eksploatacji są mniejsze.