Koncepcyjny elektromod Jeepa zadebiutował na SEMA Show 2022

Na tegorocznych targach SEMA w Las Vegas Mopar zaprezentował trzy nowe pojazdy koncepcyjne i setki sprawdzonych pod względem jakości, fabrycznych części i akcesoriów.

SEMA Show 2022 – ekspozycja Mopar

Wewnątrz ekspozycji znajdującej się w południowej hali Las Vegas Convention Center Show, w pierwszych dniach listopada, odwiedzający targi mogli doświadczyć pasji, kreatywności i innowacyjności kultowej, 85-letniej marki Mopar.

   “W świetle reflektorów skierowanych na elektryfikację, Mopar jest w doskonałej pozycji, aby w pełni wzbogacić doświadczenia klientów o sprawdzone pod względem jakości, fabryczne części i akcesoria” – powiedział Mark Bosanac, North America senior vice president.

   “Koncepcja Jeepa CJ Surge bada przyszły zestaw napędowy o zerowej emisji spalin i wspiera misję marki Jeep, aby stać się wiodącą na świecie marką zelektryfikowanych SUV-ów. Osobno, nasze koncepcje Ram 1500 Backcountry X i TRX Gold Shot prezentują mnóstwo innowacyjnych akcesoriów Mopar dla naszych wielokrotnie nagradzanych pełnowymiarowych ciężarówek.”

     

Jeep CJ Surge Concept

Koncepcja Jeepa CJ Surge, zaprojektowana i opracowana na potrzeby badań nad wydajnym akumulatorowo-elektrycznym układem napędowym dla klasycznych modeli Jeepa, pozwala projektantom i inżynierom Mopar lepiej zrozumieć potencjalne zastosowania zestawu części do pojazdów akumulatorowo-elektrycznych (BEV), co w przyszłości zaowocuje ofertą układów napędowych dla entuzjastów, którzy będą mogli budować lub przekształcać klasyczne i obecne samochody i ciężarówki w pojazdy o zerowej emisji spalin.

Prawdziwy Jeep 4×4, koncepcja CJ Surge jest napędzana przez niestandardowy układ napędowy. Pod maską znajduje się skalowalny moduł napędu elektrycznego o napięciu 400 V i mocy 200 kW, zamocowany do ramy za pomocą zaprojektowanych na zamówienie solidnych mocowań silnika. Moc do wszystkich czterech kół dostarczają 24 moduły akumulatorów litowo-jonowych, a moment obrotowy przekazywany jest przez dwubiegową skrzynię biegów Jeepa z możliwością wyboru przełożenia. Moduły akumulatorowe są zamknięte w niestandardowej obudowie zamontowanej w tylnej części kabiny pasażerskiej.

Unosząca się wysoko na 35-calowych oponach BFGoodrich all-terrain w połączeniu z 2-calowym zestawem podnoszącym, oszałamiająca karoseria Copper Canyon wyróżnia się błyszczącą czernią i grafiką Surf Blue Surge oraz paskami na karoserii. Maska silnika i maskownica koncepcyjna są polakierowane na czarno z połyskiem, podobnie jak kultowy siedmioszczelinowy grill Jeepa.

Koncepcyjny CJ Surge porusza się na matowo czarnych, 18-calowych felgach Black Rhino Solid, które posiadają niebieskie akcenty Surf Blue na obręczach i znajdują się pod ponadwymiarowymi, koncepcyjnymi błotnikami. Przednia i tylna oś Jeep Performance Parts (JPP) Dana 44 Crate, pomagają koncepcyjnemu CJ Surge łatwo przejechać po skałach i głazach.

Zestaw zderzaka JPP Wrangler JK Rubicon otrzymał z przodu wyciągarkę JPP Rubicon Warn, a po obu stronach znajdują się haki holownicze Surf Blue i bursztynowe światła przeciwmgielne LED. Ochronę podwozia zapewniają płyty poślizgowe JPP Rubicon i przedni zderzak. Niestandardowy port ładowania BEV znajduje się tuż za drzwiami po stronie kierowcy.