Lamborghini Urus Performante – nowy poziom super SUV-a

Włoski producent powraca z nową odsłoną swojego bestsellerowego SUV-a. Lamborghini Urus Performante to samochód o wyjątkowych osiągach, który spotęguje maksymalnie sportowe wrażenia z jazdy. Niższa i lżejsza o 47 kg konstrukcja poprawiła aerodynamikę pojazdu, a jego moc została zwiększona do 666 KM.

Urus Performante do 100 km rozpędzi się w 3,3 sekundy, a jego maksymalna prędkość wyniesie 306 km/h. Model dostępny jest w nowych trybach jazdy, w tym trybie RALLY przeznaczonym do jazdy terenowej.

     

Nowy Lamborghini Urus Performante

Automobili Lamborghini ogłasza premierę nowego Urusa Performante, który jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę w segmencie super SUV-ów. Nowy model wyróżnia charakterystyczny design oraz super sportowy charakter. Sprawdzi się zarówno na torze, ulicy, jak i luźnych nawierzchniach. Jeszcze przed premierą, nowy Urus ustanowił rekord na Pikes Peak, osiągając czas 10 min i 32 sek.

   – Urus Performante przenosi najwyższe osiągi i charakterystyczny wygląd przełomowego super SUV-a Lamborghini na jeszcze wyższy poziom, zachowując przy tym jego luksusową wszechstronność i zapewniając najbardziej intensywne wrażenia z jazdy. Urus w momencie wprowadzenia na rynek ustanowił nowy standard, wykorzystując DNA designu marki Lamborghini i talent technologiczny jej inżynierów. Urus Performante stawia tę poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Lamborghini.

Zaprojektowany z myślą o osiągach

Ostry i wyrazisty design podkreśla super sportowy charakter modelu Performante przy jednoczesnym zachowaniu jego wrodzonej elegancji. W pojeździe szerokie zastosowanie znalazły części wykonane z włókna węglowego, co wyróżnia go w tym segmencie.

Przedni zderzak i spojler powstał z materiałów kompozytowych. Frontowe wloty powietrza w czarnym kolorze zapewniają lepsze chłodzenie silnika, a dzięki nowej kurtynie powietrznej przepływ powietrza został skierowany nad przednie koła. Konstrukcja pojazdu zapewnia też lepszą aerodynamikę, zmniejszając opór wylotu powietrza i jednocześnie zwiększając jego ogólną wydajność. Z kolei nowo zaprojektowany tylny spojler zwiększa siłę docisku samochodu o 38%.

Obniżoną o 20 mm sylwetkę Urusa Performante z profilu podkreśla wydatny przód, tylny błotnik oraz zderzak, który wydłuża pojazd o 25 mm. Projekt tyłu samochodu również jest charakterystyczny – tylny spojler z żebrami z włókna węglowego inspirowany jest Aventadorem SVJ.